Speciální kasu nám koupil Pivovar Lobkowitz, ale museli jsme si zajistit nový router a wifi za necelých deset tisíc korun a čekají nás měsíční poplatky asi sedm set korun," popsala včera pro Deník provozovatelka zlínské hospůdky U Kovárny Zuzana Baťová.

Ačkoli první den se obešel bez vážnějších komplikací, někteří se obávají, co bude v dalších dnech, kdy restaurace či hotely zažívají větší nápor.

„Zatím nevím, kolik problémů to přinese, když třeba vypadne internet apod. Myslím, že to zatím nelze hodnotit. Obával jsem se, aby systém fungoval, proto jsem koupil dražší kasu za 40 000 a zatím to jde, ale myslím, že ty potíže se teprve ukážou. Hlavně třeba v pátek večer, kdy budou všichni přes EET tisknout mnohem více účtenek," myslí si Filip Husák ze zlínské restaurace Bamboo.

Ani ve zlínské Expres Baltaci restauraci v ulici Zarámí neřešili se zavedením elektronické evidence tržeb žádné problémy, spíše ji považují za zbytečnost. „Přijde mi to jen trošku zpomalené díky nové účtence. Z přístroje vyjíždějí pomaleji. Ale to je asi tak všechno. Jinak mi přijde tato novinka celkem zbytečná," říká tamní vedoucí Marie Gazdošová.

Některé vesnické hospůdky se do ostrého provozu zapojily až později odpoledne. A například v Halenkovicích si EET chválí už po zkušebním provozu.

„Přidá to sice trochu práce, ale líbí se mi to. Jsem plátce DPH, podnikatelská sféra se tímto narovná. Řekl bych to takto: Ti, co šidili, díky tomu odpadnou," usmívá se spokojeně provozovatel halenkovické hospody Na kopci Jiří Velech. Ve zkušebním provozu s EET prý neměl žádný problém. „Myslím, že tak tomu bude i nadále," dodal.

Zákazníci si povětšinou ničeho první den ostrého provozu EET nevšimli. „Najedla jsem se jako každý jiný den, zaplatila jako každý jiný den a předpokládám, že restaurace odvede daně tak jako každý rok. Asi tak. Myslím, že se to zbytečně nafukuje," myslí si například Kateřina Zvolská.

EET pro hoteliéry a restauratéry navíc má i své plusy.

„Z mého pohledu je dobře, že EET byla zavedena. Je to srovnání podmínek pro všechny podnikatele. Za druhé pak pro nás znamená snížení DPH z jednadvaceti procent na patnáct, což přináší výhodu nižších daní pro ty, co DPH platili," hodnotí Lukáš Žaludek z vedení známé regionální společnosti Baltaci. Ta ve Zlíně například provozuje pětihvězdičkový stejnojmenný hotel. „Za nás můžu říct, že to žádné problémy nepřináší. Při běžné práci nevidíme žádný rozdíl," dodává.