Symbolický křest proběhl přímo v průchozí expozici klokanů v australské oblasti zoo. Klokaní mláďata zastoupili plyšoví „dvojníci“. Připíjelo se dětským šampaňským a malí klokani získali jméno, které jim zůstane po celý život.

Už více jak tři desítky let v rámci Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež přijíždějí známé osobnosti a tváře festivalu do Zoo Zlín a ujímají se role kmotrů tamních mláďat. Vůbec poprvé v historii zoo se však kmotrem mláděte stal ministr vlády.

„Vyhlásili jsme na sociálních sítích anketu a vyzvali veřejnost, aby pro klokaní mládě vybrala jméno. Z mnoha návrhů nakonec největší podporu získalo jméno Eko, Ekoušek. Těší mě, že jsem se mohl křtu jako ministr účastnit. I proto, že zoo s finanční podporou Ministerstva životního prostředí buduje záchranné centrum pro zabavené lvy,“ řekl ministr životního prostřední Petr Hladík.

Herečka Simona Lewandowska vybrala pro malého klokánka jméno Goran.

„V překladu to znamená hora. Přeji mému klokánkovi, aby byl silný, vytrvalý a odvážný jako hora,“ popřála Simona Lewandovwka. Roman Vojtek a Martin Hrdinka se nechali inspirovat fotbalovým klubem Bohemians, který na svých dresech nosí právě siluetu klokana.

„Dvě klokaní mláďata bychom chtěli pojmenovat po legendárních hráčích Bohemians Antonínovi Panenkovi a Karolovi Dobiášovi. Jméno jsme tak vybrali Tonda a Patino, což byla přezdívka Karola Dobiáše. Našim klokaním kmotřencům přejeme skvělý a dlouhý život,“ přáli Roman Vojtek a Martin Hrdinka.

Šimon Bilina vybral jméno Světlonoš, Jan Révai společně se svými syny zvolil jméno Zyp.

„Je to poprvé, co křtím mládě ve zlínské zoo. Děkuji za tuto příležitost a přejeme „našemu“ klokánkovi hlavně hodně zdraví,“ popřál Jan Révai.

Současnou chovnou skupinu klokanů rudokrkých Zoo Zlín získala v srpnu 2004 z anglické Zoo Woburn.

„První mláďata přišla na svět již v roce 2005, kromě typicky zbarvených hnědošedých mláďat se narodili také albíni. V letošním roce se početná skupina 17 klokanů rozrostla o devět mláďat, z toho byli čtyři albíni,“ uvedla mluvčí zoo Romana Mikešová. Stejně jako předchozí ani všechna letošní mláďata ve zlínské zoo natrvalo nezůstanou.

„V rámci spolupráce s ostatními zoologickými zahradami najdou nový domov v některé evropské nebo světové zoo,“ dodala Mikešová s tím, že klokany rudokrké návštěvníci z bezprostřední blízkosti uvidí v průchozí australské expozici.