Nechyběla ani ochutnávka vody. "V parku Želechovické paseky trávíme hodně času a díky tomu jsme objevili i tuto skládku," ukazál na hromadu odpadků Martin Davidov z Ekocentra Čtyřlístek. Podle jeho odhadů tak během odpoledne nasbírali až dvě stě kilogramů odpadků. "Někdo chtěl ušetřit peníze, takže místo na skládku to odvezl sem," konstatoval. Kousky sádrokartonu, plechovky i PET láhve všichni házeli do velkých pytlů. "V týdnu pytle odvezou Technické služby, ale platit to celé bude magistrát, takže vlastně my všichni daňoví poplatníci," podotkl.

Taková černá skládka však není jediná v okolí."Nedávno jsem objevila dost velkou skládku za Velíkovou u Rabliny. Vypadá to, že tam někdo odvezl sutinu ze zbouraného domu. Jenže je to zrovna v místě turistické trasy, takže ji denně míjí desítky lidí. Bohužel nevím, na koho se s˙tím obrátit," upozornila Věra Hubáčková, jedna z účastnic. Na nepořádné lidi si postěžovala i nejmladší ochránkyně přírody Eliška. "Lidi jsou čuňata," povzdechla si, když koulela nalezenou pneumatiku.

Po vyčištění okolí se ekologové sešli u nedaleké studánky, kterou společně otevřeli. "Vyčistili jsme její okolí i hladinu. Taky jsme vysbírali usazeniny, ale to chce velkou opatrnost, protože ve studánce bydlí drobní živočichové, jako například žabky," upozornil Martin. Všichni pak z vyčištěné studánky ochutnali vodu, a tím ukončili odpoledne. "Určitě to ještě zopakujeme," pochvaloval si Martin Davidov.