„Tento projekt má za úkol informovat veřejnost prostřednictvím nově vzniklého webového portálu o vědomostech a objevech na poli obnovitelných zdrojů, udržitelného rozvoje, zelené architektury, ekologického zemědělství a ochraně klimatu,“ upřesnila ředitelka Energetické agentury Zlínského kraje Miroslava Knotková.

Projektu se podle ní účastní zástupci všech čtyř zemí. „Za Maďarsko je to Interregionális Megújuló Energia Klaszter Egyesület, za Polsko Polski Klub Ekologiczny a Slovensko zastupuje Technická univerzita vo Zvolene. Naše agentura celý projekt vede,“ zmínila Knotková.

Na webovém portálu uveřejňuje každý z projektových partnerů zajímavosti ze svého regionu. „Tím, že je portál udržován v pěti jazykových verzích, přibližuje běžnému návštěvníkovi zajímavosti ze všech partnerských zemí najednou,“ přiblížila ředitelka. Dodala, že cílem celého projektu je seznámit návštěvníka stránek s různými novými trendy v oblasti obnovitelných zdrojů, rozšířit jeho znalosti o ekologickém stavění či zlepšit vědomosti o takzvaném biofarmaření.

„Chceme lidem ukázat také například možnosti nových hybridních řešení dopravních prostředků a předvést vše, co může každý z nás udělat pro zlepšení životního prostředí s použitím minimálních nákladů,“ podotkla Knotková. Díky tomuto portálu je prý také možné zúčastnit se zajímavých workshopů, výstav a akcí.