„Revizní technik zakázal kvůli bezpečnosti další provoz obou ramen eskalátorů ke konci minulého roku,“ připomenul ředitel zlínských Technických služeb František Kostelník.

Koncem ledna zmínila mluvčí magistrátu Marie Masaříková termín několika měsíců, ve kterých by měla radnice rozhodnout o řešení situace například koupí nového eskalátoru anebo generální opravou toho současného. Uplynulo téměř tři čtvrtě roku, a pěší mohou stále jenom číst ceduli, že je schodiště z technických důvodů uzavřeno.

„Mě je to celkem jedno, já to vyjdu. Ale pro starší lidi by byly lepší pojízdné schody,“ řekla Lenka Kinclová z Fryštáku, která podchod používá zhruba jedenkrát týdně. Sedmapadesátiletý Jaroslav Petr tudy chodí mnohem častěji. Opravené nebo nové jezdící schody by proto uvítal. „Radši bych se svezl, než šlapal pěšky,“ připustil Petr.

Podle vedoucího odboru investic zlínské radnice Luboše Dorazila sice byla schody prohlédnout a zhodnotit jejich případnou opravitelnost odborná firma, letos se už ale rozhodně nerozjedou. Město totiž chystá projekt na rekonstrukci podchodu, kam bude patřit kromě možné výměny eskalátorů i nová elektroinstalace či sociální zařízení. „Podchod je zařazený v plánu investic na příští rok,“ poznamenal Dorazil.