„První část výstavby komplexu Etiopie máme za sebou. V srpnu 2010 byly slavnostně otevřeny v prostoru nad pavilonem slonů expozice pro paviány dželada, pro damany a africká ptačí voliéra. Tím však Etiopie v ZOO Zlín zdaleka nekončí,“ uvedla Bujáčková.

Podotkla, že podle aktuálních plánu by se v průběhu roku 2011 měla uskutečnit výstavba takzvané druhé etapy výstavby Etiopie. „A na co se můžete těšit? V nové expozici se bude nacházet domorodá etiopská vesnice a domov tam najdou nové druhy zvířat. Které to přesně budou, se bude odvíjet od jednání a finančních prostředků,“ sdělila Bujáčková.

Nová expozice by se měla podle Bujáčkové rozkládat mezi stávajícím pavilonem afrických kopytníků, domovem žiraf či nosorožců a nedávno dokončenou první částí Etiopie.„Projekt je zatím v přípravné fázi, takže zatím ještě nemáme vizualizaci,“ zmínila Bujáčková.

Domorodá vesnice by se měla skládat z osmi až devíti originálních chýší vyrobených přímo na zakázku domorodci z kmene Konso. Příbytky budou doplněny řadou etnografických předmětů. „Součástí vesničky bude také stylový bar, který nabídne návštěvníkům mimo jiné například etiopskou kávu,“ řekla vedoucí propagace.

Co se týká budoucích obyvatel expozice, mělo by v okolí vesničky vzniknout hned několik výběhů. „Nový domov zde najdou hyeny, surikaty a antilopy kudu. Chybět nebudou ani ptáci. V nové voliéře najdou domov zoborožci havraní a krkavci bělokrcí a také bezobratlí živočichové, pravděpodobně zlatohlávci,“ vyjmenovala Bujáčková.Podotkla, že výstavba druhé etapy Etiopie bude zahájena na jaře příštího roku. Slavnostní otevření je naplánováno na druhou polovinu roku 2011. Kolik bude projekt stát prý zatím není vyčíslené.