Slavnostního zahájení v luhačovickém kulturním domě Elektra se zúčastnila třeba spisovatelka Petra Dvořáková, zpěvačka KACZI nebo herci Miroslav Etzler a Robert Jašków. Programem pro děti z místních základních škol provázel známý herec a moderátor Lukáš Hejlík.

Michal Filák a jeho tvorba
Autor zadku na České: Sprayart není práce na hodinu

ČTENÍ? SAMÉ VÝHODY

„Čtení dětem přináší jen a jen výhody. Předčítání rozvíjí představivost, paměť i kritické myšlení, které je v dnešní době tak důležité. Čtení a předčítání je jako křižovatka s nepřeberným množstvím cest plných dobrodružství, po kterých se díky nám, rodičům, naše dítko vydává do dospělosti,“ říká zakladatelka a ředitelka iniciativy Celé Česko čte dětem Eva Katrušáková.

Na slavnostní inauguraci zazněla i píseň stvořená přímo pro kampaň Celé Česko čte dětem s názvem Budu jejich ochráncem, na které se podílel třeba Richard Krajčo, Štěpán Kozub, David Stypka, Petr Bende, Mirai a další.

Celé Česko čte dětem je nezisková organizace a celostátní osvětová kampaň, jejímž hlavním posláním je šířit myšlenku o zásadním vlivu pravidelného předčítání na emoční zdraví dětí a mládeže. Na konci roku 2017 se stalo Neziskovkou roku ve své kategorii. V roce 2018 natočilo známý televizní spot Kontrasty. Kampaň záměrně neříká „Jdi a čti si!“, ale „Pojď, budu Ti číst“ neboť je o společném sdílení času, prostoru a emocí.