Současně na místo vyráží tři jednotky hasičů. Ze Zlína, Prštného a Fryštáku. Mezi tím se začínají objevovat na prostranství před domovem první klienti. Někteří v pyžamu, někteří na invalidním vozíku. Přes některé klientky a klienty přehodily ošetřovatelky deky. V tu chvíli po ulici Okružní jdou slyšet houkačky až k domovu Naděje.

Hasiči jsou tady. Po schodech domova vybíhají s dýchacími přístroji a natahují hadice. Někteří zatím pomáhají s evakuací nepohyblivých klientů. Přestože se jedná o každou vteřinu, jsou klidní, slušní a pomáhají seniorům dostat se z prostor domova.

Naštěstí se však jedná jen o cvičný poplach. Dnes se totiž konalo cvičení profesionálních i dobrovolných hasičů. Spolupracovali při něm s vedením domova pro seniory, ale také s pečovatelkami a personálem. Oni totiž nejlépe vědí, kde jsou ubytovaní klienti. Mají o nich přehled.

„Námětem cvičení byl vznik požáru kuchyňky ve druhém podlaží, kdy kvůli tomu došlo k zakouření větší části objektu. Bylo nutné provést nejen likvidaci samotného požáru, tak také evakuaci starších a nemocných lidí," informoval za hasiče mluvčí Libor Netopil.

Podle něj bylo potřeba do bezpečí dostat celkem devatenáct osob, z toho osm se podařilo zachránit ještě před příjezdem hasičů.

„Jednalo se většinou o osoby, které jsou špatně pohybliví," připomněl Netopil.