Zlínský magistrát stovkami tisíc přispěl na opravy církevní budovy ve Slovenské ulici

Kromě opraveného venkovního schodiště jsou v něm nové podlahy, osvětlení, elektrické rozvody i topení. Funkcionalistická budova z dílny architekta Vladimíra Karlíka je i nově vymalovaná.

Kromě malby evangelický kostel tak rozsáhlou rekonstrukci podle faráře Petra Pivoňky snad nepamatuje.„Například topení bylo kdejak poslepované a ve špatném stavu. Opravili jsme velký i malý sál, kuchyňku i toalety,“ vyjmenoval Pivoňka.

Rekonstrukce kostela v těchto dnech finišuje. Jeho opravu by měli uvítat věřící tří církví, které se v prostorách pravidelně scházejí.„V neděli bývají v kostele tři bohoslužby. Evangelická a dále Církví bratrské a československé husitské,“ sdělil farář Pivoňka.

Opravě kostela pomohly finance z městské kasy. Tři sta padesáti tisíci korunami přispěl magistrát na rekonstrukci venkovního schodiště před hlavním vstupem do kostela a šest set padesát tisíc korun věnoval na opravu zázemí kostela.

Kostel Českobratrské církve evangelické ve Zlíně byl dokončen v roce 1937. Je postaven na jednoduché kompozici tří kubusů. Na nízký objekt se vstupními prostory a zázemím navazuje kolmo do svahu postavená hlavní loď s oltářem. Evangelickému kostelu dominuje štíhlá věž zvonice s charakteristickým kalichem.