„Předvedla se tu kaskadérská elita v čele s Petrem Kuchařem či Petrem Pilátem. Nově jsme také uspořádali motovyjížďku, která byla dlouhá třicet kilometrů,“ přiblížil organizátor akce Libor Houšť.

Součástí show byla i soutěž s názvem Ukaž, co umíš. V ní vystoupili amatérští motorkáři, kteří se snažili diváky i porotu zaujmout co nejoriginálnějšími triky s motorkou. „Vítěz dostane jak pohár, tak možnost získat poukaz strávit víkend na letišti, kde trénuje řada motorkářů,“ vysvětlil při akci Houšť.

Největšího ohlasu se dočkal motorkář z Jeseníků, který přijel na opéřené motorce a v přilbě opatřené parohy. V závěsu za ním vyjel další neobvyklý jezdec, jeho stroj doslova jen kvetl. Téměř půl hodiny tak neutuchalo nadšení a jásot diváků. „Teda ta dvojka, to je něco. Jsou fakt šílení,“ kroutila nevěřícně hlavou jedna z divaček Alena Kozáková z Brna. „Je to opravdu skvělý zážitek. Letos jsem tu poprvé a řekl bych, že určitě ne naposled,“ reagoval zase Zdeněk Jandera ze Zlína.

Po amatérské soutěži následovala kaskadérská show. Jezdci ukázali, že se vůbec ničeho nebojí a předvedli ty nejšílenější kousky jaké lze vůbec na motorce dokázat. „Teda, musím říct, že podívaná fakt skvělá, až z toho tuhne krev v žilách,“ konstatoval Jiří Studeník ze Zlína. „Sám bych si to ale netroufl,“ doplnil ještě.