Kašpárek v rohlíku i Lake Malawi

Zvučná jména hudebního světa. Právě těm bude patřit největší festivalová stage u zlínského zámku. Nejmenší návštěvníci tady mohou oslavit vysvědčení pořádnou porcí baby punku v podání Kašpárka v rohlíku, kterému bude důstojně předskakovat hravý Bombarďák. Vystoupí i folková ikona Robert Křesťan v doprovodu Druhé trávy, indie-popoví Lake Malawi nebo energičtí DVA, Gentleman´s Club a Pohřební kapela. Až z Rio de Janeira přijede exotická kráska s podmanivým hlasem Thabata Oliver, která návštěvníky strhne na vlně reggae, samby a gospelu. Ve Zlíně se neobjeví náhodou - pochází odtud její manžel a bubeník Stanley Jahoda.

Festival nabídne také mladou raperku Arletu, ženskou kapelu Vesna, která se probojovala do finále 67. ročníku prestižní soutěže Eurovize, bratislavské Korben Dallas, funkové matadory J.A.R. nebo rockové The People v čele se zlínským zpěvákem Liborem Macháčkem.

Zámecké zdi oživí videomapping, v sadu Svobody vyroste kouzelná Fénixova zahrada a strhující pouliční bubenickou show předvede Ritmo Factory.

Novou festivalovou zastávkou bude také nedaleké tržiště Pod Kaštany.

Místní umělci i mladé talenty ze Zušek

Místem setkávání, poznávání, tvoření, pouličního umění, her a relaxace bude Park Komenského.

„Poznáte místní umělce i komunity, ochutnáte lokální dobroty, užijete si workshopy i sportovní aktivity a chybět nebude ani pestrý program na pódiu, které bude většinu času patřit mladým talentům nejen ze zlínských ZUŠek, pouličním muzikantům, umělcům a tanečním a divadelním souborům. Právě tady se těšíme na největší množství festivalových účinkujících, kteří dělají Zlín tak mimořádným městem,“ upřesnila za organizátory ředitelka Živého Zlína Jana Kubáčová.

V Parku vystoupí například kapely Apoa, fall&fell, Podjezd, Září, O 18 měsíců později, Hluchý Dovrat, Funkeys nebo ZUŠkové Crowses, Ze-Swa-Hoo, MP´s Guitars, Duo Kraus, Klarinety a Saxofony. Zazní autorské písně i cover verze slavných hitů.

Dominantou bude i letos nepřehlédnutelná čtrnáct metrů široká barevná chill out zóna s lehátky.

Pod Lípou vykvete zlínský Woodstock

Tak by se dala popsat beatová scéna v parčíku vedle Hospůdky Pod Lípou, která připomene kultovní zlínské kapely, geniální hudebníky, nesmrtelné songy a mimořádnou zlínskou rockovou tradici.

Vystoupí Farářovi netopýři, Jitunk Kampeny, Avarom, Area 51, Jarní únava, Nšo-či, Frank Zappa Quartete, Gadže, Šufunky Gang a další.

Náměstí Míru bude patřit hercům městského divadla

V sobotu 29. června bude celé patřit hercům Městského divadla Zlín, kteří se pro tento večer stanou zpěváky a muzikanty a na konci své divadelní sezóny roztančí a rozezpívají Zlín.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Hejtmanství chce ve Zlíně otevřít Centrum duševního zdraví pro děti

Hejtmanství chce ve Zlíně otevřít Centrum duševního zdraví pro děti | Video: Iva Nedavašková