„Budeme prodávat speciálně upraveného farmářského králíka, ryby i různé dezerty. Vše z velmi kvalitních surovin, bez bílé mouky, bez cukru, s využitím ořechů, goji, kokosu a podobně," nastínil šéfkuchař Fit Foodie Restaurantu Julius Löffler. Podle organizátorů přibývá lidí, kteří chtějí ochutnat něco netradičního, třeba husí játra, cvrčka, saranče apod. Lákadlem bude i maso z grilovaného býka nebo „baťovský stánek", ve kterém se budou podávat dobroty ve stylu „baťovské éry", tedy zejména hovězí maso.

„Baťa potřeboval hovězí kůže na boty, tedy se hodně vařilo hovězí, ale podle historických záznamů jsme zjistili i další jídla, která se v té době hojně servírovala a právě ta chceme nabídnout i na festivalu," vysvětlil Pavel Vysloužil, který věří, že první zářijový víkend navštíví zámecký areál více než 6000 lidí.

Zdejší kuchaři se mají čím pochlubit a také se mohou vzájemně inspirovat," řekl primátor Miroslav Adámek. „Jsem rád, že akce opět rozproudí život ve Zlíně a věřím, že do budoucna by mohla být další tradiční akcí, která přiláká hodně spokojených návštěvníků," dodal primátor, který sám rád vaří. Garden Food Festival se koná 3. - 4. září. Návštěvníci se mohou těšit i na zajímavý pódiový program, v jehož rámci se představí slavní kuchaři.

MARCELA KANIOVÁ