Ještě před projekcí se zpěvák představí na červeném koberci a navazující autogramiádě. Na náměstí Míru se o zábavu postará Den se ŠKODA AUTO a zahraje kapela Buty. Na zámku Svobody se bude e-sportovat a o e-sportech besedovat se streamery spajKKem a RedgieBeardem. Vernisáží se otevře výstava obrazů Kristiana Kodeta. Informovala o tom mluvčí festivalu Kateřina Martykánová.

„Zdigitalizovanou verzi Šíleně smutné princezny mohou diváci zhlédnout od 19 hodin ve velkém sále Kongresového centra. Perličkou bude osobní účast Václava Neckáře a jeho krátké pěvecké vystoupení,“ upřesnila Kateřina Martykánová.

Na náměstí Míru se pak od 10 do 19 hodin uskuteční Den se ŠKODA AUTO. Součástí programu budou například stánek Výzkumu dopravní bezpečnosti, soutěžní kvíz, veselí maskoti ŠKODA Chargie a Kodiaq a další. Úderem 18. hodiny se dočkají milovníci hudby Radka Pastrňáka, který se skupinou Buty bude koncertovat na náměstí Míru.

Eliška Balzerová a Pavel Zedníček. 62. ZLÍN FILM FESTIVAL 2022  slavnostní zahájení 26. 5. 2022
Zlínský festival v gala a střevíček pro Zedníčka. FOTO ze slavnostního večera

Zajímavé doprovodné akce:

Art, Městské divadlo Zlín, 19.00 hodin – Představení Divadla Bez zábradlí Praha. Slavná francouzská komedie, v níž tři se hádají, ale vy se budete rozhodně smát! Hrají Karel Heřmánek st., Josef Carda a Zdeněk Žák.

Pečení s UNICEF, OZC Zlaté jablko, 12.30 hodin – Charitativní akce na podporu programů UNICEF na pomoc dětem.

Herní zóna LanCraft – virtuální realita, zámek Svobody, park, 10.00-21.00 hodin – Populární e-sportovní i jiné tituly, špičkové počítače, konzole, virtuální realita, soutěže, ve kterých budete moci poměřit svůj skill s dalšími hráči a odnést si některou z lákavých cen.

Beseda se streamery spajKKem a RedgieBeardem, zámek Svobody, nádvoří, 17.00 hodin – Co jsou to e-sporty? Věděli jste, že je možné se e-sporty živit? E-sport jako učební obor.

Kristian Kodet – obrazy a grafiky, vernisáž – Galerie pod Radnicí, 16.00 hodin – Malíř a grafik Kristian Kodet patří k nejvýznamnějším představitelům současného českého malířství. Pro jeho tvorbu jsou typické snivé obrazy s tématy očí, žen a milenců. Výstava potrvá do 12. června.

Baťovi filmaři 1927-1945 – Zdeněk Pokluda, Jiří Madzia, Alternativa – kulturní institut, 17.00 hodin – Představení knihy a beseda s autory, kniha přináší řadu nových zjištění o prvních snahách T. Bati proniknout do filmové branže.

МОЯ КРАЇНА УКРАЇНА, Golden Apple Cinema, sál 3, 11.30 hodin – animovaný seriál Moje země Ukrajina, pásmo v ukrajinštině pro ukrajinské děti, které teď žijí ve Zlíně.

Pavel Zedníček na festivalu
Zlín ožil filmovým festivalem. Zlatý střevíček převezme Pavel Zedníček

Kde se potkat s hvězdami:

Červený koberec, nádvoří Kongresového centra, 15.00 hodin – Setkání s festivalovými hvězdami: Anna Geislerová, Ester Geislerová, Vojtěch Vodochodský, RedgieBeardo, spajKK, Šimon Bilina a delegace k filmu Bigman.

Festival Café, náměstí Míru, 16.00 hodin – Ojedinělé posezení ve festivalové kavárně se zajímavými hosty a tématy. Hosty Vladimíra Kroce jsou herečky Jitka Čvančarová a Jitka Schneiderová.

Autogramiáda, OZC Zlaté jablko,

- 17.00 hodin – Moderovaná autogramiáda festivalových tváří: Jan Nedbal, Brigita Cmuntová, Oskar Hes, Vojtěch Vodochodský a Simona Lewandovská.

- 18.00 hodin – Autogramiáda delegace k pohádce Tajemství staré Bambitky 2.

Červený koberec, nádvoří Kongresového centra, 18.00 hodin – Setkání s festivalovými hvězdami: Václav Neckář, Jitka Schneiderová, Jiří Dvořák, Ljuba Krbová, Ondřej Neff, Oskar Hes a delegace k filmu Lucy Wanted (Hledá se gangster). Součástí je i autogramiáda Václava Neckáře.