Dopravní společnost Zlín – Otrokovice připravila náhradní systém vedení dotčených linek č. 2, 4, 5, 8, 9 a 33. Ve zprávě zaslané médiím o tom informoval mluvčí dopravního podniku Vojtěch Cekota.

Festivalový půlmaraton Zlín 2020 je běžecký závod ulicemi města. Bude odstartován v sobotu 12. září v 16 hodin na náměstí Míru. Trasa půlmaratonu povede z centrálního zlínského náměstí přes Benešovo nábřeží, Podvesnou na Čepkov, Rybníky, Prštné a přes tovární areál zpět na náměstí Míru.

JAK BUDE MHD FUNGOVAT

V době konání půlmaratonu v čase přibližně od 15.50 do 18.10 hodin zajistí Dopravní společnost Zlín – Otrokovice náhradní dopravu z důvodu úplné uzavírky Dlouhé ulice a Benešova nábřeží. Přesný čas platnosti tohoto opatření bude záviset na ukončení závodu a opětovném zprůjezdnění ulic.

KNTB ve Zlíně se zapojila do programu letošního Zlín Film Festivalu. U stánku Centra pro závislé na tabáku na zlínském náměstí míru se mohli lidé se zdravotníky poradit, jak skoncovat s kouřením.
Jak skoncovat s kouřením, radili na filmovém festivalu zdravotníci z KNTB

Objízdné trasy pro jednotlivé linky budou vedeny ulicemi Štefánikova, Kvítková, 2. května a Sokolská.

Linka 2

Po dobu uzavírky bude trolejbusová linka 2 z Otrokovic vedena s označením 2X ze zastávky Školní po Štefánikově ulici, Podvesné XVII a na svoji trasu se napojí u vozovny DSZO, odkud bude pokračovat na Bartošovu čtvrť. Zastávka Baťova nemocnice bude u této linky provizorně přesunuta do Dřevnické ulice naproti vozovně DSZO. Zpět pojedou trolejbusy linky 2 stejnou trasou, ze Štefánikovy ulice pak ulicí Osvoboditelů a na svou pravidelnou trasu se vrátí na zastávce Náměstí Míru.

Trasa linky 2 během sobotního Festivalového půlmaratonuZdroj: DSZO

Linky 4, 5

Také trolejbusové linky 4 a 5 budou označeny v čase výluky jako 4X, 5X. Ve směru do Kostelce a k ZOO Lešná pojedou trolejbusy 4X a 5X po stávající trase po zastávku Dlouhá. Poté odbočí do ulice Kvítková a budou pokračovat v jízdě po výlukové trase ulicemi Hornomlýnská, Podvesná XVII a 2. května. Od sokolovny už budou pokračovat opět po své pravidelné trase. Stejná trasa bude stanovena pro obě linky i v opačném směru jízdy.

Trasa linky 4 a 5 během sobotního Festivalového půlmaratonuZdroj: DSZO

Linka 8

Trolejbusy linky 8 budou jezdit s označením 8X po zkrácené trase z Jižních Svahů pouze po zastávku Školní a pak přes Náměstí Míru zpět na Jižní Svahy. Po dobu výluky bude vynechána trasa k Baťově nemocnici.

Trasa linky 8 během sobotního Festivalového půlmaratonuZdroj: DSZO

Linka 9

Trolejbusová linka 9, označená jako 9X, bude vedena po své standardní trase až po zastávku Kúty. Odtamtud bude pokračovat po ulici 2. května, u sokolovny odbočí vpravo a ulicemi Sokolská a Padělky IX se vrátí opět do ulice 2. května. Dál povede v opačném směru ulicemi Podvesná XVII, Štefánikova, Osvoboditelů a na svou pravidelnou trasu se vrátí zastávkou Náměstí míru.

Trasa linky 9 během sobotního Festivalového půlmaratonuZdroj: DSZO

Linka 33

Po dobu výluku budou jezdit autobusy linky 33 s označením 33X ze zastávky Dlouhá Kvítkovou ulicí v obou směrech a dočasně nebudou obslouženy zastávky Benešovo nábřeží, U Splavu a Podvesná VI.

Po dobu uzavírky a výlukového provozu bude zrušena zastávka MHD Cigánov v obou směrech jízdy.

Trasa linky 33 během sobotního Festivalového půlmaratonuZdroj: DSZO

Trolejbusy a autobusy na trasách náhradní dopravy zastavují na všech zastávkách MHD. Výlukové jízdní řády budou vyvěšeny na zastávkách a budou dostupné rovněž na internetových stránkách www.dszo.cz.

Ostatní linky MHD budou jezdit i v době Festivalového půlmaratonu beze změn podle svých běžných jízdních řádů platných v sobotu a v neděli.