Start hlavního 21,1 kilometru dlouhého závodu, který v 15 hodin odstartoval prezident zlínského filmového festivalu Čestmír Vančura, byl nově u Kongresového centra ve Zlíně. I přes to, že v neděli odpoledne pořádně pálilo slunce, popřál všem maratoncům hodně úspěchů.

A nezapomněl ani na ostatní. „Chtěl bych poděkovat obyvatelům Zlína za to, že i přes komplikace v dopravě, které maraton s sebou nese, vše zvládli,“ ocenil Čestmír Vančura těsně před startem.

Pořadatelé, kteří letos vypsali 5 mužských a stejný počet ženských kategorií, očekávali účast zhruba 400 půlmaratonců. Jejich očekávání však počet běžců převýšil o témě dalších šest stovek účastníků.

"Letošní ročník „Festivalový půlmaraton se běžel na nové trati. Ta po startu u Kongresového centra vedla přes Štefánikovou ulici na Dlouhou a poté ulicí Rašínovou na centrální zlínské náměstí. Dále už po známé trase přes Benešovo nábřeží, Podvesnou na Čepkov, Rybníky, přes bývalý Baťovský areál zpět na náměstí Míru, kde byl cíl půlmaratonu i čtvrtmaratonu,“ přiblížila Kateřina Martykánová.

Čvrtmaraton vyhrál Jiří Červenka ze Zlína Malenovic. Na závody většinou trénuje tak, že běhá z práce z Želechovic do Malenovic. Měsíčně tak má „v nohách“ okolo tři sta kilometrů.

„Doma nadávají, že pořád běhám,“ smál se v cíli závodu. Podle něj byly v neděli na závodě v jeho kategorii nejhorší poslední dva kilometry. „Mohlo to být s dosaženým časem lepší, ale s vítězstvím jsem spokojený,“ zmínil se vítěz letošního čtvrtmaratonu.

Výsledky 6. Festivalového půlmaratonu MONET+ Zlín:

Půlmaraton 20,097 km

Nejrychlejší muži:
Martin Kučera 1:15:23
Ladislav Suk 1:15:29
Pavel Šedík 1:15:53

Nejrychlejší ženy:
Petra Poučová 1:29:48
Silvie Zvonková 1:34:29
Jana Žaloudková 1:36:22

Čtvrtmaraton 10,5 km

Nejrychlejší muži:
Jiří Červenka 40:29
Petr Hubík 42:50
Jiří Marek 43:25

Nejrychlejší ženy:
Petra Dvořáková 45:22
Zuzana Koudelková 48:25
Veronika Doleželová 49:04

Kompletní výsledky najdete na: www.zlinskypulmaraton.cz/vysledky