Dva duby letní doplnily dalších šestnáct dříve vysázených dřevin a společně tvoří festivalovou alej v univerzitním parku v centru města. V budoucnosti je doplní i dřevěná deska se jmény všech Young Stars, které zde strom zasadily.

Před samotným sázením herci prozradili, kterou sladkost by si vybrali v případě, že by ji měli jíst po zbytek života.

Obě dámy sice dávají přednost slanému před sladkým, ale Anna Fialová by se si pochutnávala na bonbonech hrošících a vítězka Stardance Darija Pavlovičová by volila pomeranče. Pánové zůstávají věrni klasice a jako nejoblíbenější sladkost hvězda seriály Smysl pro tumor neváhala s margotkou. Herec a zpěvák Adam Mišík si vybral nutellu.

Poté se už přešlo k hroudě hlíny a byl čas na zasazení stromů. Děti herce dlouho ve štychu nenechaly a brzy se do zasypávání stromů také zapojily. Poté se umělci dostali do jejich obležení a nastalo nekonečné focení a podepisování fotek a památníků.

„Je to moc fajn, festivalovou atmosféru si užívám,“ usmíval se Filip Březina, který ve čtvrtek stihl několik besed a rozhovorů a v pátek večer se už vydá vlakem zpět do Prahy k pracovním povinnostem.

Pro další ročníky pořadatelé hledají nové prostory k vysázení stromů, protože v univerzitní parku je festivalová alej plná.