Nadcházející sezonu zahájí zlínská filharmonie ve znamení mezinárodního hudebního festivalu Harmonia Moraviae 2007, jenž začne 16. září a potrvá do 1. listopadu. Připraveno je osm koncertů, čtyři z nich mají duchovní charakter. V kostele sv. Filipa a Jakuba například vystoupí francouzský orchestr Carpe Diem, který se specializuje na dílo Hectora Berlioze. Koncerty hostů i zlínského orchestru rozezní také kostel Českobratrské církve evangelické či Nanebevzetí Panny Marie v Holešově.

Pro rodiče s dětmi jsou připravena dvě speciální hudební nedělní odpoledne. Jedno se uskuteční těsně před Vánocemi, další pak v březnu příštího roku a bude se týkat života a díla Ludwiga van Beethovena.

Další významnou novinkou bude cyklus koncertů, které FBM zahraje v Kroměříži. Několik komponovaných večerů přiblíží posluchačů například hudbu francouzskou či operní.

Orchestr odehraje přes 130 koncertů, a to nejen v Česku, ale vystoupí také například v Německu, Řecku či Španělsku. Plánuje také vystoupení na několika tuzemských festivalech.

Loni jej posluchači mohli slyšet například na Janáčkově máji v Ostravě, Bratislavských hudebních slavnostech či Smetanově Litomyšli. Zřejmě největší úspěch sklidil společný projekt FBM s Městským divadlem Zlín - melodram Smrt Hippodamie, který byl navržen na cenu Thálie a získal cenu Alfréda Radoka.