63. Zlín Film Festival

V plném proudu jsou aktuálně přípravy na v pořadí už 63. zlínský filmový festival, který se uskuteční od 1. do 7. června.

Ačkoli je okolo samotného programu ještě mnoho otazníků, už teď je jasné, že celý festival zahájí svým koncertem jedna z našich nejúspěšnějších zpěvaček a čerstvá držitelka stříbrného Českého slavíka - Ewa Farna.

Holešovská Regata

Jen o pár dní později, v pátek a sobotu 16. a 17. června, je na programu jedenáctý ročník tradičního rodinného hudebního festivalu v holešovské zámecké zahradě.

Do Holešova letos dorazí celá řada oblíbených interpretů – Ewa Farna, Olympic, Michal Hrůza, Jelen, Mig 21 či Sebastian.

Na festivalu nebude chybět ani každoroční přejezd vodní lávky či soutěž plavidel.

Devatenáctý Masters of Rock

Vizovice v létě už podevatenácté zaplní metalisté.

Největší festival svého druhu Masters of Rock se letos uskuteční od 13. do 16. července, tradičně v tamním areálu likérky Rudolf Jelínek.

Pomyslný svátek metalu nabídne kupříkladu kapely Amon Amarth či Kreator. Do Vizovic navíc přijede také švédská rocková kapela Europe, která nabídne megashow ke 40. výročí vydání jejich debutového alba.

Vizovické Trnkobraní

Jen o měsíc později ožijí Vizovice dalším festivalem. Vizovické Trnkobraní je naplánováno na 18. a 19. srpna, rovněž v areálu likérky Rudolf Jelínek.

Kromě typické soutěže v pojídání knedlíků se mohou návštěvníci těšit na celou řadu zvučných jmen. Představí se kapela Kryštof, Horkýže Slíže, Mirai či Jaromír Nohavica.

BusFest

Originální hudební festival, který nemá v celém Česku obdoby se ve Zlíně uskuteční v pátek 21. dubna.

Jak už z názvu napovídá, festival se odehraje na palubě jedoucích trolejbusů. Pro letošní ročník si organizátoři připravili hned tři koncerty různých žánrů.

Bratři Ebenové

Středa 29. listopadu bude ve zlínském Kongresovém centru patřit bratrům Ebenovým.

Sourozenci Marek, Kryštof a David společně s dalšími českými hudebníky zahrají průřez svou tvorbou od prvního alba Malé písně do tmy až po poslední Čas holin.

Tublatanka oslaví ve Zlíně 40 let

Do Zlína zamíří 3. listopadu také přední slovenská rocková skupina Tublatanka, a to během svého turné k 40. výročí vzniku skupiny.

„Tublatanka Dobrí priatelia tour” nabídne speciální playlisty, či show se speciální scénou. Půjde navíc o první plnohodnotné turné v historii kapely.