Nejdůležitější události 4. dne:

27. Salon filmových klapek – veřejná dražba, Kongresové centrum, 13 hodin – legendární událost, při níž se umělecká díla proměňují ve finance pro mladé filmaře.

Koncert pro Kapku naděje: No Name, náměstí Míru, 18:30 hodin – nákupem dobrovolné vstupenky můžete podpořit novorozenecké oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně.

Festivalový půlmaraton MONET+ Zlín 2024:

- 10 hodin, prostranství před Kongresovým centrem: Hromadný start všech kategorií

- 12hodin, náměstí Míru: Květinový ceremoniál vítězů

- 13hodin, náměstí Míru: Slavnostní vyhlášení vítězů všech kategorií

- 15 hodin, náměstí Míru: Start Festivalového rodinného běhu

Sobota 1. června na zlínském filmovém festivalu
Podívejte se, jak vypadala sobota na zlínském filmovém festivalu

Kde se potkat s hvězdami:

Festival Café, náměstí Míru, 14:30 hodin – ojedinělé posezení ve festivalové kavárně se zajímavými hosty a tématy. Hostem Vladimíra Kroce je Eva Vrabcová Nývltová.

Autogramiáda, OZC Zlaté jablko, 17 hodin – moderovaná autogramiáda festivalových tváří: Jasmína Houf, Martina Babišová.

Červený koberec, nádvoří Kongresového centra – setkání s festivalovými hvězdami, v 15 hodin: Arnošt Goldflam, Tereza Blažková, Natálie Otáhalová, Martina Babišová, delegace k filmu Christmas on Cobbler Street (Stine a její cesta domů) a Young Hearts (Mladá srdce), v 18 hodin: Oliver Vyskočil, Jasmína Houf, Jakub Barták, delegace k filmu Princezna na hrášku.

Z filmového programu:

Stine a její cesta domů (režie: Mikal Hovland, Norsko 2023, 93 min.), Golden Apple Cinema 1, 10 hodin – Těsně před Vánocemi přijíždí devítiletá Stine do malého městečka jako černý pasažér ve vlaku. Je na útěku z dívčí internátní školy a hledá úkryt před chladnou zimní nocí.

Máme sen (režie: Pascal Plisson, Francie 2023, 93 min.), Golden Apple Cinema 5, 11:00 hodin – Kdo řekl, že žít s postižením znamená vzdát se svých největších snů? Osud je někdy plný překvapení…

Jak v nebi, tak i na zemi (režie: Nathalie Saint-Pierre, Kanada 2023, 119 min.), Golden Apple Cinema 3, 13:30 hodin – Clara a Sarah jsou sestry a žijí v evangelické komunitě, která je zcela uzavřená do svých pravidel a před okolním světem. Zdánlivě poklidný styl života naruší útěk jedné ze sester.

Čaroděj Kajtek (režie: Magdalena Lazarkiewicz, Polsko, Česká republika, Slovensko 2023, 102 min.), Golden Apple Cinema 3, 16:00 hodin – Každé dítě by chtělo mít nadpřirozené schopnosti. Ale co když je opravdu získá?

Mladá srdce (režie: Anthony Schatteman, Belgie, Nizozemsko 2024, 97 min.), Golden Apple Cinema 5, 17:00 hodin – Čtrnáctiletý Elias žije poklidný život, dokonce má nejlepší kamarádku, která k němu možná cítí i něco víc. Eliasovo mladé srdce se však skutečně rozbuší ve chvíli, kdy se do sousedství přistěhuje Alexander.

V rámci benefice Pečeme s Unicef ve Zlatém jablku ve Zlíně si mohli lidé koupit v koláček od hokejové legendy Patrika Eliáše
Ve Zlatém jablku si lidé mohli koupit koláček od hokejové legendy Patrika Eliáše

Zajímavé doprovodné akce:

Speciální prolínání, sad Svobody, 10:00-19:00 hodin – propojení světa handicapovaných s našimi vlastními zdravými limity. Zábavné aktivity a soutěže pro děti i dospělé.

Besedy a worshopy:

Život je takovej – Eva Vrabcová Nývltová, sad Svobody (stan), 17 hodin – jaké to je, když osud připraví na cestě životem těžké překážky? Talk show provází Filip Teller a Petra Pifková. Hostem je bývalá česká atletka a běžkyně na lyžích Eva Vrabcová Nývltová.

O herectví s dětskými herci, park Komenského (beduínský stan), 19 hodin – beseda s Jakubem Bartákem a Oliverem Vyskočilem.

Trpaslíci z pohádky Ať žijí duchové vznikali jako dnešní populární fotky
Jak udělali trpaslíky v Ať žijí duchové? Ve zlínském kině vysvětlili dávné triky

Oslava dramaturgie: Životní jubileum prof. Jana Gogoly, Golden Apple Cinema 6, 17:30 hodin – životní jubileum prof. Jana Gogoly jako příležitost k setkání s významným dramaturgem a pedagogem české a slovenské kinematografie.

Neformální setkání s Bárou Loukotovou z podcastu Neplecha ukončena, park Komenského (beduínský stan), 11 hodin – beseda o světě Harryho Pottera, kvízy o ceny a fotostěna.

Workshop ruchování se Studiem Beep, zámek (1. patro), 10-19 hodin – vyzkoušejte si vytvořit zvuky do filmu.

Filmová a animační dílna, zámek (1. patro), 10-19 hodin – workshop zprostředkuje možnosti využití mobilního telefonu jako trikové kamery.