Přihlášené dívky musely projít vědomostně-inteligenčním testem, který připravili studenti fakulty multimediálních komunikací zlínské univerzity ve čtyřech rozdílných verzích. Porotě se představily také ve společenských šatech, při rozhovoru a promenádě v plavkách. Z pražského semifinále postoupily do soutěže tři studentky Univerzity Karlovy a posluchačky Vysoké školy obchodní v Praze a Jihočeské univerzity v českých Budějovicích. Ve Zlíně se probojovaly do první desítky dvě studentky Masarykovy univerzity v Brně, a po jedné z Ostravské univerzity, Univerzity Palackého v Olomouci a Vysoké školy polytechnické v Jihlavě. Nejmladším finalistkám je dvacet let, nejstarším třiadvacet.

Již za čtrnáct dní se zúčastní prvního soustředění „Na dívky čeká náročný program v podobě natáčení, focení a pořizování rozhovorů. Letošní ročník se nese v duchu antiky. Chceme tím ukázat, že antika ctila přirozenou krásu, ale také intelekt a moudrost,“ upřesnila manažerka Eva Krutáková.

Soutěž Miss Academia ČR pořádají letos studenti zlínské univerzity počtrnácté. Je určena pro studentky vysokých a vyšších odborných škol z celé České republiky. Podle organizátorů nehledá umělé ideály dnešní doby, ale dívku, která ukáže, že ke skutečnému významu slova krása patří hlavně půvab, šarm a inteligence. (šid)

Letošní finalistky:

Tereza Svobodová – Univerzita Karlova, 21 let, Karlovy Vary
Jana Tumová – Vysoká škola obchodní v Praze, 23 let, Praha
Aneta Hoffmannová – Univerzita Karlova, 23 let, Praha
Bohuslava Jiroušková – Univerzita Karlova, 20 let, Valašské Meziříčí
Michaela Junová – Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, 23 let, České Budějovice
Kateřina Kubačková – Ostravská univerzita v Ostravě, 20 let, Horní Těrlicko – Karviná
Radana Janovská – Univerzita Palackého v Olomouci, 20 let, Hustopeče
Lenka Kuglíková – Vysoká škola polytechnická v Jihlavě, 22 let, Brno
Bohdana Kopciová – Masarykova univerzita v Brně, 23 let, Třinec
Marie Chamillová – Masarykova univerzita v Brně, 21 let, Rožnov pod Radhoštěm