Zlínské škvárové sportoviště, které špinilo dresy atletů, dostane nový moderní povrch. Stejný, po kterém běhá nejrychlejší sprinter světa Usian Bolt

Do poloviny září pak hodlají stadion dostavět a předat k užívání. Opravy, ale mají pokračovat i v příštím roce. Na nové sportoviště se těší zástupci zlínských škol, atleti i ragbisté.

V roce 1950, kdy byl postaven, byl chloubou města, na začátku nového tisíciletí už jen jedním z jeho strašáků. Opotřebovaný a zdevastovaný zlínský atletický Stadion mládeže, do kterého město dlouhá léta zapomínalo investovat, se letos konečně dočkal generální rekonstrukce. „Atleti se především mohou těšit na nový umělý povrch. Stadion, který měl dříve jen šest drah, jich nyní také bude mít osm a na rovince devět. Hřiště uvnitř oválu bude opět travnaté, ale z travních rohoží a bude uměle zavlažované,“ představil hlavní novinky Luboš Dorazil, vedoucí Odboru realizace investičních akcí Magistrátu města Zlína.

Podle předsedy představenstva dodavatelské firmy Petra Klára stavbaři tento týden připravují asfaltové podklady, na které chtějí v druhé polovině srpna položit speciální umělý povrch. „Půjde o mimořádně pružnou a rychlou směs polyuretanu a gumové drti, po které například běžel jamajský sprinter Usian Bolt ve Vítkovicích,“ přidal Klár zajímavost.

Opravu zlínského atletického stadionu zaplatí město a stát. „Rekonstrukce má stát přibližně čtyřicet čtyři miliony korun bez DPH, deset milionů z této částky je dotace od státu. Termín dokončení je do poloviny září,“ sdělil Dorazil.

Nové sportoviště už nedočkavě obhlížejí zástupci zlínských škol. „My na to čekáme jako na sůl, vždyť to trvalo tolik let!“ zdůraznila trenérka atletiky ze ZŠ Emila Zátopka ve Štefánikově ulici ve Zlíně Zdena Mušinská. Radost neskrývali ani zlínští atleti. „Nejvíce se těšíme, že stadion dostane nový, umělý povrch. Před rekonstrukcí tu byla jen škvára a to jsme nemohli pořádat ligové závody,“ zavzpomínal na patálie s archaickou černou drtí Martin Janiš, vedoucí družstva mužů atletického klubu AK PSK Zlín. Připomenul ale také, že je vrcholící rekonstrukce stadionu jen první v pořadí. „Po předání sportoviště ještě nebudou hotové sektory, výškařské ani tyčkařské doskočiště. Jednáme proto s Magistrátem města Zlína i Zlínským krajem o dalších financích,“ pokračoval Janiš.

Město chce v opravách pokračovat. „Ano, sektory budou zatím jen předchystané. Atleti v nich zatím budou moci využívat staré zařízení, klece a podobně, a příští rok se uvažuje o jejich dovybavení,“ slíbil Dorazil.

Kromě školáků a vrcholových atletům budou Stadion mládeže, od září tohoto roku, opět využívat i zlínští ragbisté. Také oni si ale budou muset zvyknout na nové podmínky. „Jsme rádi, že tu zůstáváme i po rekonstrukci. Budeme hrát opět na trávě, velkým plusem bude, že bude mít trávník zavlažování. Naše hřiště ale bude o něco kratší,“ posteskl si místopředseda Rugby clubu Zlín Martin Dosoudil. „Hřiště ale bude na druhou stranu širší, protože se doskočiště pro skok daleký přesune jinam,“ přidal i další pozitivum. Zlínští ragbisté ale podle Dosoudila dlouhodobě uvažují o přestěhování do sportovního areálu na Vršavě. Tam očekávají, že budou mít větší klid, než na atletickém stadionu, který má od září, díky množství pořádaných akcí, praskat ve švech.

Vyhrajte vstupenky na Truck sraz v Březůvkách

Soutěž o lístky na sraz a doprovodný program, který se koná v sobotu 21. srpna.

Více informací o soutěži a samotné akci zde!

Rekonstrukce zlínského Atletického stadionu mládeže vrcholí, nový umělý povrch by na něm měl ležet už koncem srpna.