Deník bude jejich příjezd na nádraží monitorovat.

Rizikové utkání

Podle Pavla Janíka z Městské policie Zlín je utkání se Spartou je vyhodnoceno jako rizikové.

„Reálně lze očekávat vyprodaný fotbalový stadion a příjezd několika stovek fans hostů. Divákům doporučujeme, aby se na utkání dostavili v dostatečném předstihu, motorizované příznivce fotbalu upozorňujeme, že nebude možné zaparkovat v okolí stadionu ani v blízkých ulicích, kde si na toto opakovaně stěžovali tamní obyvatelé,“ avizuje Pavel Janík.

K parkování lze využít za poplatek parkoviště z NC Čepkov.

Policie v akci

Na bezpečnost a pořádek v okolí stadionu i jiných částech města bude v souvislosti s fotbalovým utkáním dohlížet více než stovka policistů.

„Připravujeme adekvátní bezpečnostní opatření,“ uvedl policejní mluvčí Radomír Šiška.

Ilustrační foto
Do Zlína v sobotu zamíří fotbalová Sparta. Policisté připravují opatření

„Kromě domácích příznivců se na stadion chystají i fandové týmu Sparty. Budeme monitorovat nejen samotný příjezd a přesun fanoušků na fotbalový stadion, ale i jejich odjezd,“ dodal mluvčí.

V rámci chystaných bezpečnostních opatření bude nasazena více než stovka policistů z řad pořádkové a dopravní policie, psovodi, příslušníci jízdní policie, kriminalisté či členové antikonfliktního týmu.

„Apelujeme na důsledné respektování pokynů pořadatelů i policistů. Také upozorňujeme na platnost zákazu pronášení jakékoliv pyrotechniky na stadion. Připomínáme přijíždějícím fanouškům, aby dbali na dodržování pravidel silničního provozu a respektovali dopravní značení, pokyny policistů, strážníků či pořadatelů,“ připomněl mluvčí.