Lidé z Vlachovic a okolí sem mohli přihlásit snímky různých tématických žánrů. Na vyhlášení vítězů a vernisáž zahajující šestidenní výstavu se v sobotu přišly podívat desítky tamních občanů.

„Jedná se o první ročník soutěže. Vzhledem k hojné účasti se ale nejspíše pokusíme uspořádat i její další,“ přislíbil jeden z organizátorů a zároveň porotců soutěže Radek Frizelka z Vlachovic. Fotografie vznikaly v oblasti vlachovské farnosti, tedy v okolí obcí Vlachovice–Vrbětice, Křekov, Vlachova Lhota a Haluzice na Valašskokloboucku.

Kvalita fotek porotu příjemně překvapila a vybírání prvních třech míst prý bylo velmi náročné. „Čekal jsem, že se objeví jeden dva jasní favorité. Úroveň fotografií mě ale nadchla,“ řekl další z organizátorů a porotců Jindřich Nejedlý.

Vítězem fotografické soutěže se stal snímek nazvaný Hospodinova je země se vším, co je na ní… autora Jakuba Pavlúska. Sám fotograf ale na vyhlášení přítomen nebyl.

„Vždycky se někam vytratí na půl dne s foťákem a vrátí se s krásnými snímky,“ prozradila na svého bratra Aneta Pavlúsková.