Od půl jedné byl nachystán bohatý program. Po hokejové přípravce nastoupili k zápasu sledge hokejisté Zlína a Studénky.

„Vyhráli jsme 3:2,“ přiblížil pětadvacetiletý útočník Zlína a zároveň hráč reprezentace David Palát.

Ve svém výkonu by prý našel i rezervy. „Bohužel jsem neskóroval, ačkoliv jsem dostal nahrávku před prázdnou bránu,“ dodal hokejista, který se s reprezentací probojoval i na březnovou paralympiádu do kanadského Vancouveru.

Stadion přijal trochu s výhradami. „Hala vypadá moc dobře, ovšem nepřijde mi příliš dobře vyřešené to, že jsou šatny v druhém patře. Nejen pro nás, ale i pro normální hokejisty to může být nezvyk,“ míní Palát.

Po sledge hokejistech se předvedli dětští krasobruslaři a pak byl prostor pro avizované sportovní překvapení. To nebyl žádný Jágr, jak se někteří domnívali, ale brumovští důchodci s recesistickým programem, kdy představovali slavné krasobruslaře po letech. Jejich vystoupení korunované topornými holubičkami se setkalo s velkým úspěchem.

Následovalo křtění haly a začátek zápasu mezi veterány české reprezentace a brumovským týmem. Slavnostního vhazování puku se zúčastnil mimo jiné olympijský vítěz z Pekingu David Kostelecký nebo hokejista a bývalý trenér reprezentace Karel Gut.

S návštěvností akce byl prezident občanského sdružení Hokejový club BBSS Jaroslav Vaněk nadmíru spokojen. „Hala je zaplněná, není tu žádné místo navíc. Kdyby tu byla pořádná tribuna, tak by tu bylo určitě ještě daleko víc lidí, ale i tak jsem spokojený,“ tvrdil Vaněk. Kolik v hale bylo lidí, si netroufl tipnout. „Opravdu nevím, možná i osm set, ale hodně těžko se to odhaduje,“ mínil Vaněk.

Podle něj závisí další vylepšování stadionu na tom, zda se podaří sehnat další peníze. „Tři etapy jsou hotové, je to jakési provizorium, abychom mohli užívat tu ledovou plochu. Bude to ale prozatím bez diváků,“ nastínil Vaněk.

Místním se nová hala líbila. „Je to tu perfektní, myslím, že to bude chlouba města. Je to výborné i pro mladou generaci, zase bude mít možnost jiného vyžití, když tu bude hokej nebo krasobruslení,“ myslí si Zdena Chuchmová z Brumova.

Lubomír Kaiser zase ocenil bohatý program. „Krasobruslení bylo moc krásné, i na zápas veteránů půjdu, jen co dopiju pivo,“ usmál se Brumovan. Stadion se mu prý líbí. „Budu chodit bruslit i se čtyřletou dcerkou, už jsme koupili brusle, takže se docela těším,“ dodal.