Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTO: Studenti získávali energii z jógy i psů

Zlín - /FOTOGALERIE/ Jak se chovat při mimořádných událostech, relaxovat při sahadža józe či využít canisterapie vpraktickém životě se 18.prosince 2008měli možnost dozvědět studenti a pedagogové Gymnázia Lesní čtvrť ve Zlíně. Vjeho prostorách se už podesáté sešlo třiatřicet lektorů zřad policistů, hasičů a volnočasových aktivit.

19.12.2008
SDÍLEJ:

Ukázky canis terapie a jógy na zlínském gymnáziu. Foto: DENÍK/Marek Gerhard

Já & My. Název akce, při níž předávali lektoři přítomným rady týkající se bezpečí, komunikace i odpočinku.

„Jedná se o projekt, který míváme pravidelně před Vánocemi, a týká se především prevence sociálně-patologických jevů. Ve všech třídách probíhaly besedy na nejrůznější témata, které se prevence dotýkají, od policie až po psychology,“ přiblížila organizátorka Marie Sýkorová.

Velitel Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje Jiří Moskva poučil studenty například o tom, jak se chovat při mimořádných událostech.

„Důležité je, respektovat sirény, které naznačují, že se něco děje. Potom se musím schovat do objektu a pustit rádio či televizi, kde uslyším pokyny. A těmi se řídit, to je podstatné,“ vysvětlil Moskva. Právě tak lze podle něj předejít zbytečným tragickým událostem, k nimž potom někdy dochází.

Studenti si přáli canisterapii. Dočkali se jí

Lektor Tomáš Dlabaja měl přednášku doplněnou i praktickými ukázkami. Učil totiž studenty, jak se vyrovnat se stresem díky sahadža józe.

„Pomocí vlastní energie, kterou každý má a naučí se s ní pracovat. Někdy stačí, když člověk na pět minut zavře oči,“ objasnil Dlabaja, který vede ve Zlíně i speciální kurzy a akce ve škole se účastní pravidelně každým rokem.

V jiné učebně se letos prvně na přání studentů konala beseda o canisterapii, která se neobešla bez dvou hafanů. „Zvíře dokáže předat člověku neuvěřitelné množství energie,“ informovala gymnazisty Jana Mokrejšová, která s jedním z nich předvedla i praktickou ukázku polohování.

Právě na její přednášku se přihlásila čtvrťačka Markéta Radoberská.

„Možná bych v budoucnu chtěla něco podobného taky dělat, je to hodně zajímavé,“ míní studentka.

O rok mladší Jiří Nečas potom hodnotí obecně akci školy za velmi přínosnou.

„V minulých letech jsem se účastnil besedy o Ukrajině a relaxačních technik. Ty jsem si vybral i letos. Pokaždé se dozvím něco nového,“ sdělil Nečas ze septimy.

Autor: Marie Šidlová

19.12.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Předvolební Deníku probíhala 19. října v Aviatice.
7

Začíná superdebata Deníku: politici se sjíždějí do sídla redakce

Jan Uherka z Uherského Brodu je nejstarším kandidátem pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.  Kandiduje ze 14. místa za ČSSD.

Nejstarší kandidát v kraji Jan Uherka: Všichni chybujeme, i politické strany

Koupila jsem si dvě housenky

Nakukuji do dveří sálu, který se hemží lidmi. Nejen děti zaujatě pozorují obrovské skleněné vitríny seřazené na stolech v dlouhých řadách téměř přes celý obrovský sál. Zdají se nekonečné. V nich se skrývají více či méně vzácné exempláře brouků, nejkrásnější druhy motýlů, ale i hadů, pavouků, gekončíků, chameleonů a dalších zajímavých potvůrek.  

Jsme z ciziny a studujeme ve Zlíně! Studenti slavili výročí Erasmu

Vlajkový průvod prošel ve středu 18. října Zlínem. Byl oslavou třicátého výročí výměnného pobytu Erasmus, díky němuž mají možnost studovat studenti v jiných zemích světa. Univerzitu Tomáše Bati navštěvuje přibližně tisícovka zahraničních studentů. Kulturu své země přiblížili ostatním i formou ochutnávek jídla v Univerzitním centru.

Hyenismus v ulicích měst: Využívají postižení druhých, aby mohli krást

Lýdia a Isabela. Dvě devatenáctileté Rumunky se ve středu kolem 14 hodiny snažily přesvědčit na zlínském náměstí Míru kolemjdoucí, že jsou hluchoněmé Češky, které vybírají finanční pomoc pro postižené spoluobčany, vše pod vlajkou EU. Ti, kteří jim naletěli, museli do předem připraveného formuláře uvést své jméno, adresu, částku kterou přispívají a podpis.

MHD v areálu nemocnice? Dělá se analýza

Bude zajíždět do areálu zlínské nemocnice městská hromadná doprava? Zatím stále není jasné. Nemocnice dělá dopravní analýzu, město prý na ni čeká a dopravní podnik čeká zase na případný befel od města.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení