Turnaj ve sjednocené kopané pořádá Sdružení přátel Dětského domova a Speciálních škol ve Zlíně a Sportovní klub Duha Zlín.

„Soutěž začne v sobotu 12.30, poslední zápas skončí v neděli 13.30 hodin,“ přiblížil jeden z organizátorů David Bělůnek.

Letos se jej zúčastní týmy ŠK Liptov, SK Zahrada Kladno, SK Medvědi Ostrava, SK Kopretina Vlčovice, SK Nováci Město Albrechtice a SK Duha Zlín.

„První ročník ovládl slovenský ŠK Liptov, domácí Zlín skončil na třetím místě,“ připomněl Bělůnek.

Šest týmů je podle něj optimální, aby si mohl zahrát každý s každým. Zápasy se hrají na dvakrát deset minut. V turnaji jde sice více o zážitky, než o výsledky, domácí ale neponechávají nic náhodě. Členy družstva jsou tři absolventi školy na Lazech, a také dva její žáci – osmnáctiletý Jožka a patnáctiletý Patrik.

„Trénujeme vždycky v úterý. Je to dobré,“ řekl Jožka. „Chtěli bychom vyhrát,“ dodal ještě Patrik.

V týmu FC Duha je třicet členů. Tvoří jej třiadvacet hráčů a sedm partnerů, kteří postižené fotbalisty motivují, a snaží se zvýšit jejich výkon na hřišti.

„Ke klukům se musí přistupovat opravdu individuálně. V tréninku jsou třeba dva stejného věku, a jeden má strach z míče, a druhý už se učí nahrávky,“ popsal Bělůnek.

„Baví mě to, taky se těším, až budu hrát turnaje,“ řekl třeba osmiletý přípravkář Michal.