Hřiště pro parkour je vybaveno dvanácti cvičebními prvky a překážkami z betonu, kovu a dřeva. Jejich vzájemná kombinace nabízí pestré možnosti tréninku. Nechybí hrazdy, zdi, balanční trubky, taburet, kůly ani trámy. Dvouvrstvý litý pryžový povrch zajišťuje měkký dopad.

Slackline dráha je sestavou různě dlouhých, širokých a výškově položených popruhů připevněných na sloupy s obtížností od začátečníků po pokročilé. Určena je těm, kteří dosahují výšky minimálně 140 centimetrů a neváží víc než 120 kilo.

Platební karta. Bezkontaktní platba. Ilustrační foto.
Ve většině zlínských restaurací zaplatíte kartou. Hotovost nepotřebujete

Na rozdíl od chůze po provazu není popruh na slackline napnutý staticky a ukotvený po stranách, ale je více méně pružný a dynamicky se hýbe.

Není potřeba žádné vybavení, stačí síla vlastního těla, hbitost a stabilita.

„Free-time zóna na Trávníkách se těší velké oblibě především dospívající mládeže, ale výjimkou nejsou sportovci mladší ani starší. Využívají ji především ti, kteří nejsou organizováni v žádném klubu a ani po tom netouží. V tom se skrývá i kouzlo celého areálu. Soustředí se zde mladí, kteří by se jinak scházeli na sídlišti. Takto mají svou lokalitu,“ uvedla starostka města Hana Večerková.