Dlouhá fronta lidí čekajících na občerstvení. Tak to každým rokem v létě vypadá na Městském koupališti v Otrokovicích. Stávající bufet totiž nestíhá obsloužit všechny návštěvníky plynule. Radnice to letos chce změnit: zřídí nový, moderní venkovní bufet.

Ovšem využívat jej lidé budou až v létě příštího roku. Do stavby se totiž zřejmě pustí až po sezoně, nejdříve v měsíci září. Otrokovickou kasu vyjde letos na 950 tisíc korun.

„Termín se snažíme uspíšit, ale bohužel do zahájení sezony nestihneme dotáhnout do konce všechny nutné formality a povolení,“ okomentovala zahájení stavby až po sezoně mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

V novém bufetu má být devět stolů po čtyrech místech a jedenáct míst bude na baru. Bar bude sloužit coby nápojový. Vznikne na travnaté ploše vedle hlavního bazénu. Konstrukce bude kovová, žárově zinkovaná. Nebude potřebovat velkou údržbu, bude také uzamykatelný kovovými roletami. Stávající bufet ponechají ve stávajícím provozu.

Podle správce otrokovického Městského koupaliště Josefa Prudkého stávající bufet opravdu nestíhá, hlavně když v pěkných dnech přijde hodně lidí, tak nad pět set.

„Tvoří se fronty, lidé jsou netrpěliví. To ale není problém jen náš, s tím se potýká celá řada koupališť. Také třeba u nás v městské sportovní hale,“ konstatoval správce.

Je prý ale škoda, že nový bufet nebude hotový spíše do letošní sezony, ale poslouží až pro tu příští. „Jestli pak splní svůj účel a řady lidí se rozmělní, bude to dobře,“ doplnil.

Dlouhé fronty u bufetu odrazují například Kateřinu Bačinskou z Otrokovic, která si tak raději bere s sebou občerstvení z domu.

„Děti si ale přesto stejně vždycky vydupou, že si chtějí přímo na koupališti dát párek v rohlíku či hranolky, co doma nemají, konstatovala.

I když se do nového bufetu pustí až po létě, na letošní sezonu se návštěvníci přece jen dočkají několika novinek.

Nově bude k dispozici hřiště na pétanque s nově instalovaným stolovým posezením, za brouzdalištěm bude v místě bývalého volejbalového hřiště rozšířena travnatá plocha pro odpočinek ve stínu stromů.

„Také došlo k ozdravnému prořezu stromů kvůli zachování bezpečnosti návštěvníků a výsadbě vzrostlé zeleně na jihozápadní straně areálu koupaliště,“ doplnila mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.