S volebním výsledkem je velmi spokojen lídr a také současný starosta Fryštáku Lubomír Doležel. „Je to vynikající výsledek nás všech. Hlavně v této době, kdy jsou lidé zmateni v dané celostátní politické situaci,“ pochvalovala si jednička vítězů.

Oficiální koalici prý strana nikdy neměla a ani mít nebude. „Vždy jsme se dokázali na radnici domluvit a každý tu hlasoval podle svého. Proto budeme pokračovat v nastoleném trendu,“ poznamenal starosta.

Žádné výrazné změny se neodehrají ani na poli ODS. I ta si své třetí místo dokázala udržet. Letos získala 15,21 procent hlasů. Minulé volby měla 18,86. Tři křesla jí ale zůstaly. „Bylo vidět, že občané Fryštáku dokázali pozitivně zhodnotit naši dosavadní práci. A proto jsme spokojení,“ radoval se lídr a současně místostarosta Radomír Dupal.

Mírný propad zaznamenala i ČSSD. Před čtyřmi lety získala 20,17 procent, letos 18,71, ale i nadále jí patří čtyři mandáty.Po dvou křeslech obsadí v zastupitelstvu Sportovci pro Fryšták a Sportovci pro všechny, Fryšták. Jeden post patří i TOP 09. Ten naopak ztratila KSČM. V zastupitelstvu tak nebude pro další čtyři roky mít žádného zástupce.

Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Zde vás budeme v průběhu dne informovat o nejdůležitějších a nejzajímavějších událostech z regionu a hlavně vám nabídneme různé soutěže.

Aktuální témata Zlínského deníku:

DOPRAVNÍ SERVIS
Veškeré informace týkající se osobní i veřejné dopravy a cyklostezek v regionu.

KOMUNÁLNÍ VOLBY 2010
Vše ohledně voleb, které proběhnou ve dnech 15. a 16. října 2010.

MÁME RÁDI KACHNY
Nepravidelná rubrika pravidelně plná neuvěřitelných zpráv.

BLOG ŘEDITELE MĚSTSKÉHO DIVADLA
Petr Michálek nově bloguje každé pondělí.

DENÍK ZLÍŇÁKA
(Ne)oficiální blog reportérů Zlínského deníku o dění v regionu i mimo něj.