„Mezi výdaje patří přímé investice, projektové dokumentace, administrativa, školství, kultura a také grantová podpora neziskových organizací,“ poukázal starosta Fryštáku Lubomír Doležel.

Největší investicí bude letos zbudování nové hasičské zbrojnice. Ta má stát sedm milionů korun. „Nová zbrojnice bude připravená tak, aby se časem mohlo dokončit patro se školicí místností,“ upřesnil Doležel.

Přirozenou aktivitou města je podle něj i oprava komunikací. Letos se spraví ulice Příčná, Bakalova a Sychrov. S pomocí až pětasedmdesátiprocentní dotace instalují vodovod do ulic Dolnoveská, Korábová a Holešovská. „Cena prací je deset milionů. Byli bychom proto rádi, kdybychom dotaci získali,“ dodal starosta.

Bezpečnost chodců má ještě letos zajistit oprava čelní zdi hřbitova, což představuje položku jeden milion a tři sta tisíc korun. Terénních úprav a odvlhčení se zase dočká kaple Panny Marie Bolestné v místní části Vítová. Tu by představitelé města rádi viděli na seznamu památek chráněných ministerstvem kultury.

Kompletní články najdete jen v papírovém vydání Zlínského deníku.