Většina programu se soustředila přímo na fryštáckém náměstí Míru. „Postavili jsme na něm mini rampu o rozměrech 6 krát 12 metrů, na níž se střídají kluci na kolech, skateboardech a in-line bruslích. Jedná se o exhibiční jízdy, ale myslím, že se návštěvníci i tak náležitě pobaví,“ hlásil v sobotu odpoledne hlavní pořadatel akce Tomáš Černý.

Jen o pár metrů dále pak vyrostlo improvizované pódium. „Na něm postupně vystoupí tanečníci breakdance, několik beatboxerů a také tři hudební kapely z blízkého okolí,“ ozřejmil Černý.

Pod barokní sochou svatého Jana Nepomuckého si pak dali dostaveníčko artisté a žongléři. „Každý, kdo je v tomhle odvětví alespoň trochu zručný, se tu může vyřádit. Ve Fryštáku jsme dokonce před nedávnem rozjeli žonglérský kroužek, řada dětí tu jezdí i na jednokolkách,“ vyzdvihl Černý s tím, že prostor dostali v sobotu po obědě i sprejeři. „Připravili si konstrukci s plátnem, na které pak stříkají graffiti,“ vysvětlil Černý.

Své dovednosti představili ve Fryštáku také parkuristé. „Skáčou po překážkách, zdech, střechách a nejrůznějších konstrukcích. U nás si pro své kousky vytvořili speciální dráhu. Předvádějí se také na trampolíně,“ představil další účastníky Fair Play Černý.

Vůbec největší pozornost však vzbuzoval zhruba třísetmetrový sjezd středem města na horských kolech. Zejména kvůli němu zavítal na akci Roman Sehnal. „Jede tu spousta kluků z Fryštáku, tak jsem se na ně přišel podívat a udělat nějaké fotky,“ přiznal.

Svému synovi pak přišel držet palce Miroslav Cais. „Není vůbec důležité, kolikátý skončí, hlavní je, aby v pořádku dojel,“ zdůraznil Fryštáčan, který si nápad zorganizovat takové sportovní setkání náramně pochvaloval. „ Každý, kdo přijde, se zde může opravdu náležitě vydovádět. Určitě je na co se dívat,“ podotkl Cais.

Hlavním cílem akce pak byla podle Tomáše Černého snaha přilákat ke sportování další mladé lidi. „Doufáme, že jsme zaseli semínko na úrodnou půdu a sportovní základna ve Fryštáku a okolí zase o něco vzroste,“ věří Černý, který si zároveň nemohl vynachválit spolupráci s městem. „Vyšlo nám maximálně vstříc. K dispozici jsme tak měli celé náměstí, ulici Na Hrádku a také kino, v němž jsme uspořádali debatu s názvem Radostí z pohybu proti korupci ve sportu,“ konstatoval s úsměvem Černý.

A proč zrovna název Fair Play? „Mám za to, že v každém sportu by se mělo hrát čistě, tedy fair play. Tohle sousloví se příliš nepoužívá, moc se o něm nemluví. My bychom byli rádi, kdyby se dostalo mnohem více do povědomí lidí a ti se jím následně řídili, a to nejen ve sportu, ale i v životě,“ uzavřel Černý.