Také letošní ročník všem připravil nevšední zážitek.

Zdánlivě malý prostor, na němž se tato jedinečná akce odehrává, má své kouzlo. „Kapely se už ozývají i samy, což nám určitě dává dostatečný manévrovací prostor, abychom vybraly ty, které nás zaujaly nejvíce,“ prozradil hlavní organizátor Disfestu Petr Popelka.

Přišli stálí i noví návštěvníci

Neopomněl dodat, že letošní ročník potkalo oproti těm minulým hned několik změn v programové skladbě. „Až na jednu kapelu se všechny potýkaly s řadou komplikací, takže docházelo k určitým změnám. Naposled Nový Rumpál nahradili VSPH,“ dodal.

Na pódiu u DIS se v sobotu vystřídalo hned sedm kapel. Největším tahákem bylo vystoupení November 2nd, které přilákalo i některé nováčky. „Na podobné akci jsem poprvé. Poslouchám sice trošku rockovější muziku, ale i tak to tady má něco do sebe,“ ocenil například Tomáš Odstrčilík z Martinic.

Kromě hudby se však našel prostor také pro improvizační divadlo, které bylo v režii všech návštěvníků. „Bylo to moc fajn,“ prohlásila třeba Iva Honzíková ze Zlína.

Časový harmonogram neohrozila ani nefunkční harmonika, kterou si přivezla skupina Medicimbal. Organizátoři totiž během chvíle zajistili náhradu. Právě tato kapela pak navázala na úspěch divadelních improvizací. Tím doslova nachystala publikum již zmíněným November 2nd.

Tanec i debaty

Kdo nezpíval a netančil, postával s přáteli a debatoval o všem, co jej napadlo. Právě přátelská atmosféra a také jakési souznění mezi návštěvníky pak podle organizátorů odlišuje Disfest od jiných festivalů. „Je to určitě především tím, že se v něm odráží činnost DIS. Navíc v něm řada návštěvníků působila,“ doplnil Popelka.

O tom, že se nezavděčí každému, svědčí telefonáty rozhorčených lidí, kteří si stěžovali na hluk.

„Člověk chce něco udělat pro město, ale chápu, že někomu to může vadit. Těmto lidem se samozřejmě omlouváme, ale myslíme si, že festival má určitě smysl,“ mínil s tím, že celá akce byla povolena až do půlnoci. Na 230 návštěvníků však neztrácelo dobrou náladu a Disfest si užívalo.

„Akce je výborná. Strašně se nám to líbí. jsem tu tak počtvrté popáté a nemůžu si to vynachválit,“ ocenil například Fryštáčan Dalibor Taibl.