Do parku k zámku se opět chystají renomovaní šéfkuchaři v čele se Zdeňkem Pohlreichem, michelinským Radkem Kašpárkem, Janem Punčochářem, foodblogerkou Kamilou Kamu Rundusovou a cukrářkou Ivetou Fabešovou.

Festival se uskuteční 2. a 3. září.

Milovníci dobrého jídla na Zlínsku mohou ochutnat vybrané lahůdky místních restaurací, pokrmy špičkových tuzemských šéfkuchařů i netradiční delikatesy.

Zastávka. Ilustrační foto
Dva dny nebude MHD stát na třech zastávkách

SPOLUPRÁCE S MÍSTNÍMI

„Po letošních zkušenostech z Ostravy a Olomouce víme, že lidé ochutnávají delikatesy, které odpovídají aktuálním gastronomickým trendům. U návštěvníků vedou například hamburgery v různých variantách, trhaná masa, ale třeba také pštrosí speciality. Ale bude toho samozřejmě mnohem víc,“ ujišťuje za organizátory Pavel Vysloužil a dodává:

„Klademe důraz na podporu regionu, a to nejen restaurací a kuchařů, ale taky místních výrobců a farmářů. Bohatě budou zastoupeni místní pekaři, cukráři, uzenáři, farmáři, pivovarníci, likérníci, medaři nebo kořenáři.“

Prezentaci restaurací a regionálních značek doplní kuchařská show na pódiu, kterou návštěvníky provede moderátor Petr Král.

„Hlavní hvězdou festivalu je opět Zdeněk Pohlreich. Při práci ale mohou diváci sledovat i další výrazné osobnosti gastronomické scény. Chybět nebude ani Jan Punčochář a herečka a spisovatelka Markéta Hrubešová,“ jmenoval některé účinkující Vysloužil.

Na pódiu se odehraje i zajímavá podívaná včetně porcování ryb nebo hmyzí a papričkové či medové show.

Ilustrační foto
Zaparkovat v centru Zlína zdarma je takřka nemožné
Místo tragédie u míškovického kostela
Rodina zesnulého kameníka chce nové šetření

BAŤOVSKÁ LEGENDA A JAKO PLATIDLO GREŠLE

I tentokrát se ohlédnou pořadatelé do baťovské historie.

„Společně s Baťovým institutem 14/15 a Muzeem jihovýchodní Moravy ve Zlíně pátráme v archivech po některém ze svatebních menu Baťovy rodiny a opět lidem připomeneme, jak se vařilo za Baťů v závodní jídelně slavné zlínské továrny,“ uvádí Pavel Vysloužil.

V areálu se bude platit alternativní měnou – grešlemi (1 grešle = 25 Kč). Grešle si návštěvníci mohou zakoupit v předprodeji se vstupenkou nebo přímo na místě v den festivalu. Vstupenky v hodnotě 100 Kč (nebo 350 Kč s 10 grešlemi) jsou už v předprodeji v sítí Ticketportal nebo v informačním centru zlínské radnice. Na místě bude stát vstupenka 150 Kč. Děti do 140 cm mají vstup zdarma. (hed)