Cítila jsem se opravdu moc dobře,“ řekla oceněná Michaela Rafajová, pečovatelka zlínské Charity. Ocenění vnímá jako poděkování celému kolektivu zlínské pečovatelské služby.

Řád Elišky Přemyslovny si v Praze už po třetí převzaly ženy z nejrůznějších oblastí společenského života z rukou prezidenta Nadačního fondu Elišky Přemyslovny Augustina Karla Andrle Sylora. Co bylo silným okamžikem pro Michaelu Rafajovou?

„Příběh paní doktorky Horákové. Velmi mne zasáhl,“ odpověděla a dodala: „A pak… Přítel mi řekl, že je na mne hrdý.“ (hed)

Jaká je Michaela?
„Michaela Rafajová pracuje ve zlínské Charitě deset let. Je obětavá, spolehlivá, citlivá. O starší nemocné pečuje s úctou a respektem. Svoji práci má skutečně ráda. Je příjemná, usměvavá. Nepamatuji si, že bych ji někdy viděla jinak, i když se jí jistě větší či menší starosti denního života také nevyhýbají. Mrzí ji, že práce pečovatelek není společensky více oceněna. Snaží se být andělem, nositelem radosti, pohlazení.“ Vedoucí služby Zdeňka Vlčková

„Vážím si Michaely Rafajové za její přístup, vstřícnost, empatii. Je na ni spolehnutí, je ochotná pracovat i nad rámec svých povinností. Je oblíbená uživateli i kolektivem, což dokazuje skutečnost, že spolupracovnice ji navrhly na ocenění. Jsem potěšen, že u nás paní Rafajová pracuje.“ Ředitel Charity Zlín Vlastimil Vajďák