„Cílem je vzájemné seznámení dětí v třídním kolektivu. V lavici má většinou každý nějakou masku, ale v uvolněném prostředí se za pomoci her a dalších aktivit ukáže pravá podstata každého člověka,“ popsal účel výjezdu hlavní organizátor Karel Štefl z Občanského sdružení Atmosféra.

Dalšími úkoly prázdninového pobytu jsou podle něj seznámení dětí s učiteli a také prevence před šikanou. To vše formou pohybových, strategických či paměťových aktivit. Sdružení chystá pro děti také lanové centrum.

„Tyto kurzy už dnes probíhají na většině středních škol. Některé jsou načasovány ještě před začátkem školního roku, jindy vyjíždějí studenti na krátký společný pobyt v prvních zářijových dnech,“ uvedl Štefl.

Děti a učitelé z Gymnázia Lesní čtvrť se poznávají tento týden v rekreačním středisku Revika ve Vizovicích a na Ranchi Rovná. První z nich odjeli už v pondělí, poslední se vrátí den před začátkem školního roku. Cena pobytu se pohybuje kolem tisíce korun.

Budoucí studenti 1.A a 1.C odjeli do Vizovic vlakem v úterý ve čtvrt na devět ráno v doprovodu členů sdružení Atmosféra. Vrací se ve čtvrtek večer.

„Dceru na pobyt posílám hlavně proto aby se seznámila, protože z budoucích spolužáků nezná ani jednoho,“ uvedla maminka jedné ze studentek Petra Šocová. Její patnáctiletá dcera Veronika navštěvovala základní školu v Mysločovicích.

„Trochu se bojím, ale je to určitě lepší než jít prvního září do třídy plné úplně neznámých lidí,“ přiznala Veronika, která očekává od pobytu především různé seznamovací hry.