"Muž v pondělí dopoledne odjel směrem do Zlína a poté se měl vydat ještě do Uherského Brodu, kam už ale zřejmě nedorazil. Jeho vozidlo našli policisté za pomoci policejního vrtulníku zaparkované a uzamčené dnes ráno v lese nad obcí Zlámanec," informovala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

O pátrání byli podle jejích slov informováni starostové několika obcí v okolí Zlámance. Tam o tom dal zprávu obyvatelům obecní rozhlas.

"Pohřešovaný muž je vysoký 160 cm, má štíhlou postavu, krátké šedé vlasy a modré oči. Při odchodu měl oblečenou šedohnědou zimní bundu, žlutočervenou košili a černé sportovní kalhoty, na nohou měl obuté hnědé boty. Muž chodí pomalou chůzí, mírně nahrbený," sdělila Monika Kozumplíková.

Svědkem nezvyklé policejní aktivity byl také Miroslav Žák ze Zlámance.

"Byl jsem zrovna se psem v lese. Šli jsem ke staré myslivecké chatě, když mně nad hlavou proletěl vrtulník a hned poté jsem potkal policistu, který mi hlásil, koho hledají. Po desáté dopoledne jsem se vracel domů, a to už mě míjelo šest nebo sedm policejních aut. Byly to hotové manévry," doplnil Miroslav Žák.

Pátrání po pohřešovaném mělo nakonec před 14. hodinou šťastný konec.

"Všem moc děkuji za pomoc při pátrání po seniorovi ze Zlína. Je nalezen v pořádku, bez zranění," uvedla Monika Kozumplíková.