„Plamen je určený pro děti od dvanácti do patnácti let. Dorostenci jsou ve věku do osmnácti let,“ vysvětlil vedoucí Okresní odborné rady mládeže Zlín Vlastimil Nevařil s tím, že mistrovství se v krajském městě koná každý rok. „Je to výběrová soutěž. V květnu se odehrávají okresní kola, jejichž vítězové postupují do krajských klání. Ti nejlepší potom přijedou k nám,“ řekl.

V uplynulých čtyřech dnech do Zlína dorazili zástupci ze všech čtrnácti krajů republiky. „Ze Středočeského přijelo týmů více, protože se jedná o větší region,“ uvedl Nevařil a dodal, že soutěžící museli zvládnout několik náročných disciplín. „Čekal je třeba závod požárnické všestrannosti, štafeta čtyřikrát šedesát nebo sto metrů, štafeta dvojic nebo klasický požární útok s vodou,“ vyjmenoval.

Ta nejlepší družstva si kromě trofejí ze Zlína odvezla mnoho hodnotných cen, třeba venkovní pingpongové stoly nebo televize. Ve hře Plamen zvítězilo družstvo ze Středočeského kraje. „Náš region reprezentovali mladí hasiči z Brumova, kteří skončili třetí,“ prozradil Nevařil. Mezi dorostenci nejvíce zabodoval tým z Královéhradecka. Na druhém místě skončili mladí hasiči z Vlčnova na Uherskohradišťsku. Z dorostenek bylo opět nejúspěšnější družstvo ze Středočeského kraje. Dívky z Vlčnova se umístily na místě čtvrtém.