„K havárii vodovodního řadu v ulici Bratří Sousedíků ve Zlíně na Letné došlo v úterý 27. října 2015 ráno. Za účelem opravy poruchy museli pracovníci společnosti, která se stará o rozvody vody, zahájit v ulici Bratří Sousedíků výkopové práce a tuto ulici uzavřít pro silniční provoz. Tím byla zhruba od 8.30 hodin přerušena také normální trasa autobusové linky 4X, která vede z Podhoří do centra Zlína," uvedl Vojtěch Cekota, mluvčí dopravního podniku

Dispečeři DSZO byli nuceni vytvořit pro linku 4X operativně náhradní trasu. Autobusy nyní jezdí z Podhoří přes zastávky Svatopluka Čecha a Alšova. Další zastávka – Randýskové – je mírně odsunuta a je zde umístěn provizorní označník. Z provizorní zastávky Randýskové se autobusy vracejí ulicemi Boženy Němcové a Karoliny Světlé na třídu Tomáše Bati, kde budou zastavovat na všech zastávkách (Podhoří-sídliště, Prštné, Zahradnická, Poliklinika) a svou jízdu ukončí na zastávce Náměstí Práce. Po dobu uzavírky ulice Bratří Sousedíků nebudou obsluhovány zastávky na lince 4X Topolová, Letná-škola, Na Vyhlídce a Sportovní hala.

„Za dočasné omezení provozu MHD ve čtvrti Letná se cestujícím omlouváme. Vzhledem k současnému dlouhodobému uzavření ulice Mostní už nezbývala žádná bližší objízdná trasa než třída Tomáše Bati." uvedl vedoucí dopravního úseku DSZO Pavel Nosálek.

O změně trasy linky 4X byli cestující informováni vývěskami na zastávkách a na informačních panelech DSZO. 

Související: Průjezdnost Zlínem se zhoršila, v kolonách stojí i vozidla MHD