Ten se uskutečnil před několika dny za osobní účasti hejtmana Zlínského kraje Libora Lukáše a dalších představitelů krajské samosprávy. Krajští úředníci se setkali se starosty mikroregionu Dolní Poolšaví, do něhož patří kromě Kunovic také obce Drslavice, Hradčovice, Podolí, Popovice a Veletiny.

„Stavem na rychlostní komunikaci I/55 se dlouhodobě zabýváme. Se správcem této cesty, ředitelem Silnic a dálnic České republiky, jsme se dohodli na tom, že v roce 2009 budou realizována dopravně inženýrská opatření, která by mohla současný stav vylepšit a zvýšit bezpečnost provozu. Zároveň budeme dál spolupracovat na napojení Kunovic na obchvat Uherského Hradiště tak, aby byla tranzitní doprava odvedena mimo obytnou zónu,“ uvedl hejtman.

V případě letiště Lukáš potvrdil, že očekává od majitelů návrhy fungování pravidelné letecké dopravy s tím, že je připraven jednat o dalších formách spolupráce. Významným tématem jednání bylo také další využití známého objektu v centru města – Panského domu.

Součástí dne bylo také setkání s podnikateli a debata o regionálním operačním programu a také návštěva leteckého závodu i samotného letiště. Prioritou je podle zástupců Kunovic především řešení dopravní situace ve městě. „Vyřešení této situace závisí do značné míry také na aktivitě Ředitelství silnic a dálnic. Další důležitou věcí, na kterou se chceme soustředit, je projekt regionálního operačního programu a komunitní centrum v objektu Panského domu, které by se mělo stát jakýmsi podnikatelským inkubátorem,“ připomněl kunovický starosta Jiří Vařecha.