Celá trojice hrála před šampionátem za 1. FC Slovácko, nyní je záložník Kúdela hráčem pražské Sparty a obránce Kubáň patří od pondělního večera na soupisku Brna. Uherskému Hradišti zůstal věrný pouze Fryšták, jenž si kvůli zranění kolena přišel pro ocenění s berlemi.

"Stalo se mi to při posledním přípravném zápase před Argentinou, srazil jsem se s protihráčem." Dodal: "Ze začátku jsem to nesl těžko, do poslední chvíle jsem bojoval o post jedničky. Jsem ale strašně rád, že jsem na mistrovství mohl být," podotkl. Jeho snem je dostat se se Slováckem zpět do první ligy.

Kúdela přijel do Zlína z Prahy. Mistrovství světa pro něho bylo největším životním zážitkem, z těch mimofotbalových pak bude nejvíc vzpomínat na Niagarské vodopády. "Přál bych celé mé rodině, aby to viděla," svěřil se.

Kubáň uvedl, že druhé místo oslavil přípitkem doma s rodinou. Nyní si pomalu zvyká v Brně, kam ze Slovácka odchází na roční hostování s opcí. "Určitě je to dobré i pro Slovácko, které tak ukáže, že umí vychovat dobré hráče," dodal nadějný fotbalista.

Stříbrné medaile ze světového šampionátu dvacítek v Kanadě považují čeští experti za velký úspěch. Tým ve finálovém zápase podlehl favorizované Argentině 1:2.