Svůj talent a dovednosti Polívka junior naposledy předvedl o víkendu v Kyjově, kde si neuvěřitelnými čtyřiceti body vylepšil osobní rekord.

Tygrům mimořádným výkonem pomohl k pohodové výhře 80:35.

„Poprvé jsem dal čtyřicet bodů, takže jsem si vylepšil osobák. Jsem spokojený,“ usmívala se po sobotním utkání hvězda mládežnického zápasu.

Polívka mladší dříve hrával fotbal v Křižanovicích, ale v posledních měsících mu učaroval hlavně basketbal.
Ve své věkové kategorii vyčnívá nejen výškou, ale především svými výkony.

„Asi jako každý hráč i já sním o NBA. Ale třeba budu spokojený s reprezentací nebo českou extraligou,“ usmívá se Jan Polívka.

Šikovnému mladíkovi, který nastupuje s o rok staršími chlapci, v královském městě aplaudovali nejen diváci a spoluhráči, ale také soupeři a hlavně otec Bolek, který skvělý počin své ratolesti sledoval přímo v hledišti.

„Vždycky je krásné, když se baví on i my. A o to v dětském sportu jde především. Podal krásný výkon,“ zářil spokojeností přední český herec Bolek Polívka, který výkon syna nijak nepřeceňoval.

„My se doma moc nechválíme. Hlavně že ho to baví,“ prohlásil představitel řady divadelních, filmových a televizních rolí.

Zatímco jeho syn sní o NBA, valašský král hrál kolektivní míčový sport naposledy jako chlapec na základní škole ve Vizovicích. „Ale to byly jen školní zápasy,“ zavzpomínal Polívka.