Příjmy města v tuto chvíli převyšují výdaje o bezmála 60 milionů korun. Současné vedení města tak podle něj předá finance novému zastupitelstvu ve velmi dobrém stavu.

„Ve srovnání s posledním rokem před krizí, tedy rokem 2008, jsme počítali při schvalování rozpočtu na letošní rok s daňovými příjmy nižšími o 130 milionů korun. Za dva roky se jedná o celkový propad 300 milionů. Ostatní složky rozpočtu se však vyvíjí příznivě. Všechny připravené investiční akce jistě dokončíme,“ ujistil náměstek Hladík.

Připomněl, že od ledna do července koupil magistrát budovu pro novou mateřinku na Mladcové za 11,2 milionů, vybudoval část kanalizace na Chlumu za 5,1 milionu, upravil objekt v Přílukách pro důchodce, knihovnu a kancelář místní části za 3,3 milionu, zrekonstruoval Kvítkovou ulici za 3,6 milionu, postavil parkoviště v Hradské ulici za 2,3 a investoval dále například do úpravy mateřinky v Milíčově ulici za 2,3 milionu korun.

Pětadvacet milionů rozdělil magistrát i letos mezi jednotlivé místní části podle počtu obyvatel. Kromě toho pokračuje s běžnými úpravami, jako jsou například opravy chodníků. Nyní činí příjmy města 1,175 a výdaje 1,118 miliardy ko­run.

„Největšími akcemi letošního roku, které chceme dotáhnout do konce, jsou stavba Kongresového centra, koupaliště na Jižních Svazích a rekonstrukce Stadionu mládeže,“ doplnil Hladík.

Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Zde vás budeme v průběhu dne informovat o nejdůležitějších a nejzajímavějších událostech z regionu a hlavně vám nabídneme různé soutěže.