Mediálním partnerem akce je Zlínský deník

Tuto možnost mají do 28. 2. 2011. Hlasování probíhá přímo na webu www.cenasalvator.cz. Vítěz bude oceněn společně s hrdiny z dalších kategorií na Galavečeru, který se uskuteční 16. března. Hlavním mediálním partnerem akce mezi tištěnými médii je Deník.

„Letos jsme obdrželi 48 nominací napříč všemi kategoriemi, a proto rozhodování nebylo vůbec snadné. Byla zde celá řada mimořádných činů a emotivních příběhů. Komise se ovšem své úlohy zhostila výborně. Díky ní již známe tři kandidáty na vítěze v každé kategorii,“ sdělila mluvčí projektu Eva Strakošová.

Odborná komise, která poprvé zasedala ve čtvrtek 10. 2. 2011, vybrala ze všech přijatých nominací v kategorii Občan tři hrdiny, pro které máte možnost hlasovat. Zde jsou jejich příběhy, jak je prezentují organizátoři.

Jan Šimek, Březolupy
Nominovaný Jan Šimek projížděl se svou manželkou obcí Bohuslavice, když uviděli přeražené zábradlí a v rozvodněném potoce osobní auto převrácené na střeše. Okamžitě vběhl do potoka k autu a zjistil, že v autě jsou uvězněni 2 dospělí a dítě v sedačce, které bylo hlavou pod vodou. Nominovaný vyprostil dítě z bezpečnostních pásů a dopravil ho na břeh. S pomocí dalších lidí převrátili auto zpět na kola. Když se jim to povedlo, uviděl ve vodě další dítě, o kterém předtím nevěděl. Ihned se pro něj rozběhl a předal ho své ženě. Poté začali vyprošťovat dospělé, které i s dětmi předali záchranné službě.

Kateřina Skybová, Zlín
Dne 8. 11. 2010 studentka Kateřina Skybová rozmluvila mladému muži sebevraždu a zachránila mu tak život. Muž chtěl skoncovat se svým životem skokem z vyhlídkové terasy 21. budovy v centru Zlína. Do příjezdu jednotek IZS měla studentka zásadní podíl na záchraně muže, kterého se podařilo zachytit na zábradlí vyhlídkové terasy a následně ho stáhnout do bezpečí.

Petr Beran, Otrokovice
Dne 27. 2. 2010 došlo k požáru v jednom z bytů na sídlišti v Otrokovicích. Požár zaregistroval soused ze spodního bytu, který ucítil podivný zápach a poté uslyšel dětský hlas volající o pomoc. Bez váhání se vydal chlapci na pomoc. Jelikož byly vstupní dveře zamčené, násilím je vyrazil a vyděšeného chlapce z hořícího a zakouřeného bytu zachránil. Odnesl ho do svého bytu, kde ho přikryl dekou. Bezprostředně poté zavolal na tísňovou linku 150. Hasiči dorazili na místo požáru již za 2 minuty po výjezdu