Časový termín oprav zlínská radnice zatím nezveřejnila. Ví se však, že rekonstrukce silnice J. A. Bati vyjde asi na 15 milionů korun.

Krom vozovky bude zahrnovat rekonstrukci přilehlého chodníku, nejbližších parkovacích ploch a úpravy komunikace ul. J. A. Bati v místech napojujících se na vedlejší komunikace. Součástí projektu je i úprava stejnojmenné zastávky MHD.

„Zahájení rekonstrukce závisí na podmínkách pro vydání stavebního povolení,“

Zatím tedy nelze uvést žádný konkrétní termín,“ zdůvodnil Michal Zlámal, vedoucí Odboru koncepce a realizace dopravních staveb zlínského magistrátu.

Lidi zajímá, jak to bude s dopravou v areálu

Poliklinika ve Zlíně
Město má studii stavby, pomůže řešit parkování u polikliniky

Přiznal, že město čeká i pár problematických momentů. Bude nutné vypořádat se s přeložkami inženýrských sítí i s úpravami navazujících objektů. Ne všechny dotčené pozemky navíc vlastní město.

Oprava komunikace J. A. Bati navazuje na již zrekonstruované úseky. Jak ze strany vedoucí od křižovatky s třídou T. Bati, tak ze strany druhé, od opraveného úseku bývalého hlavního vjezdu do Svitu pod budovou jednadvacítky.

„Bude nadále jezdit areálem městská doprava?“ zajímá jednasedmesátiletého Petra Klodka, který vzhledem ke svému věku rád komfortu městské linky využívá, když potřebuje vyřídit potřebné na poště. Je také vášnivý čtenář, a tak navštěvuje i blízkou krajskou knihovnu.

Určitě dojde k časově omezenému uzavření komunikace

Autobusová linka 38. Ilustrační foto
U knihovny se propadla vozovka. Část Svitu je pro dopravu uzavřena

Občané Zlína se však podle mluvčího radnice Zdeňka Dvořáka obávat nemusí. Rekonstrukce silnice provoz stávající linky číslo 38 nijak neomezí.

„Rekonstrukce by měla proběhnout pouze v rámci omezeného provozu na této komunikaci,“ slibuje Dvořák.

Pouze v případě pokládky nového živičného povrchu by mohlo dojít k časově omezenému uzavření komunikace. Krátkodobé vyřazení lokality z dostupnosti se však předpokládá v době nejnižší intenzity dopravy.

Rekonstruovaná komunikace J. A. Bati by měla nahradit v průběhu oprav podchodu hlavní tah městem, který opravy podchodu jednoznačně ochromí. Unese však ulice J. A. Bati tak velký nápor?

„Podmínky provozu v době rekonstrukce podchodu z náměstí Práce ještě nejsou uzavřeny. Nyní jsou posuzovány alternativní možnosti náhradní dopravy,“ naznačil mluvčí.

Den válečných veteránů  na náměstí Míru ve Zlíně.Jitka Andrysová.
Máme asi šest set žijících bývalých vojáků a odbojářů