„K patnáctému červnu Karel Adamík definitivně odchází k hokejistům. Do jmenování nového vedoucího bude vedením pověřena dosavadní produkční odboru kulturní centrum Helena Váňová,“ odhalil plánovaný postup mluvčí zlínského magistrátu Zdeněk Dvořák.

Hlavní příčinou oddálení odchodu Karla Adamíka byl především filmový festival. „Přece jen bylo potřeba řešit některé věci operativně, takže jsme se s vedením města domluvili na prodloužení mého působení do 15. června,“ vysvětlil Adamík. V předešlých dnech tak musel skloubit dohromady hned dvě funkce. „Zvládnout se to dalo. Do práce jsem chodil brzy ráno a odcházel jsem pozdě večer,“ doplnil Adamík.

Na dva platy si však žádný nárok nečiní. „Nabízel jsem to sám, takže na nich rozhodně netrvám. S hokejovým klubem mám platnou smlouvu od 1. června a zbytek jde mimo mě,“ doplnil.

Přihlášky do výběrového řízení je možné podávat až do 30. června. „Jeho výsledek by měl být znám ve druhé polovině července,“ dodal Dvořák.

Zástupci opozice proti postupu radnice nic nenamítají. „Určitě jde o to zachovat určitou kontinuitu v řízení KC, navíc to může pomoci jeho nástupci,“ reagoval například Boris Popesko (ČSSD). Lídr zlínské ODS Miroslav Hladík odchodu Karla Adamíka litoval.

„Myslím si, že to není nejšťastnější. Určitě bych ho ve funkci viděl rád déle, protože rozjezd KC rozhodně nebyl lehký úkol a on obstál. Což prokazují výsledky hospodaření i nedávný filmový festival,“ míní Hladík. V danou chvíli žádného z nich kandidáti na možného nástupce nenapadali. „Myslím, že se vhodná osoba bude muset hledat v celém kraji. Alespoň já nevím o nikom přímo tady ve Zlíně. I když třeba tu je, těžko říct,“ naznačil Hladík.

Karel Adamík se své odpovědnosti za osud KC rozhodně nevzdal. „Určitě svému nástupci vypracuji nějaký předávací dokument, jehož součástí budou stěžejní body, které je třeba vyřešit. Kromě toho budu kdykoli k dispozici pro případné konzultace,“ slíbil Adamík s tím, že však svému nástupci rozhodně nebude do práce mluvit.

Zároveň poznamenal, že nový šéf bude spolupracovat s fungujícím týmem, který má veškeré know-how, a měl by mu tak příchod alespoň částečně zjednodušit.

A kdo se může stát ředitelem Kongresového centra ve Zlíně? Platí stejné pravidlo jako pro všechna výběrová řízení – každý, kdo splní podmínky, které zlínský magistrát vyvěsil na svých internetových stránkách.

Máte šanci?
Nabídka volného pracovního místa ředitele Kongresového centra z webových stránek města Zlína www.zlin.eu:

Považujete se za dynamickou osobnost s výbornými organizačními a komunikačními schopnostmi? Jste vysokoškolsky vzdělaní, máte alespoň tříletou praxi v řídicí funkci a vládnete některým ze světových jazyků? Pak je nabídka zlínského magistrátu určena přímo vám. Má to však hned několik háčků. Kromě právní způsobilosti, trestní bezúhonnosti, lustračního osvědčení musíte zaujmout komisi, která o nástupci pana Adamíka rozhodne.
Co na úspěšného uchazeče čeká? Dvanáctá platová třída, spousta mravenčí práce a vysoká míra zodpovědnosti za chod Kongresového centra. Přesná výše platu se bude samozřejmě odvíjet od počtu let započitatelné praxe. Jedna věc je jistá, vaše práce bude neustále pod drobnohledem.