Takovou hlukovou zátěž jsou letos v létě nuceni snášet návštěvníci venkovního bazénu ve zlínských lázních. Většině oslovených koupajících nápor na ušní bubínky vadí, na druhou stranu ale chápou, že jde o přechodný stav. Podle vedení lázní areál navštěvuje, navzdory komplikacím, podobný počet návštěvníků jako loni a nesnížily se ani tržby.

Ve vodě jako na staveništi

„Je to opravdu nepříjemné. Zní to tu jako na stavbě. Pořád vidíte nějaká auta a stavební stroje. Hluk mi vadí, raději proto letos v lázních venku nejsem a chodím se koupat jen dovnitř,“ posteskla si Zuzana Chovancová ze Zlína. „Venku je strašný smrad z aut. Nedá se tam dýchat. Jako kdybyste měli výfuky přímo u nosu. Pokud to jde, tak proto raději plaveme vevnitř,“ měla podobný názor Jana Žaludková z Lukova. Mnozí milovníci plavání už chodí na koupaliště jinam. „Ano, hluku v lázních jsme si všimli, ale my se teď stejně koupeme spíš v novém areálu u nás,“ usmál se Miroslav Zbořil ze Sazovic.

Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Zde vás budeme v průběhu dne informovat o nejdůležitějších a nejzajímavějších událostech z regionu a hlavně vám nabídneme různé soutěže.

Lázně hluk přiznávají

Vedení zlínských lázní letošní komplikace s hlukem a prašností přiznává. S nechtěným hlavním viníkem, stavební firmou, která v těsné blízkosti plaveckého areálu rekonstruuje zlínský atletický Stadion mládeže, ale hledá řešení. „Snažíme se zabezpečit vše, co se dá. Například jsme se dohodli, že se budou stavební stroje stříkat vodou, aby tolik neprášily,“ uvedl ředitel zlínských lázní Lubomír Matoušek. Podle Bohumila Vrány z Atletického klubu PSK Zlín má být rekonstrukce stadionu dokončena letos na podzim. „Koncem září, pokud to počasí dovolí,“ odhadl Vrána.

Návštěvníky lázní letos v létě ruší i sbíječky a stavební ruch přímo v plaveckém areálu. „Budujeme nová masážní místa a šatny pro invalidy. Práce skončí v září,“ pokračoval Matoušek. Zvýšená hladina hluku se ale podle něj letos v létě na počtu návštěvníků neprojevila. „Jestli nám stavební práce odradily návštěvníky, nejsem schopen odhadnout. Vždy záleží na mnoha faktorech. Lázně navštěvuje ročně čtyři sta tisíc lidí,“ doplnil ředitel.