Petr Křepelka tento dar promění zcela jistě v další pomoc těm, kteří ji budou potřebovat. Vždyť hokejku z letošního finálového zápasu, kdy se kladenští rytíři vrátili do extraligy, podepsanou všemi hráči a hokejovou legendou Jaromírem Jágrem vydražil a zisk z aukce chce věnovat ženskému sboru z Moravské Nové Vsi na nové kroje, o které soubor přišel při letošním ničivém tornádu.

Hokejové naději z kolébky kladenských Rytířů se 15. října 2017 krutým způsobem zcela změnil život. V plné rychlosti najel hlavou na mantinel. Po nárazu zůstal nehybně ležet. Do nemocnice jej transportoval vrtulník.

Strašlivá diagnóza

Diagnóza lékařů byla strašlivá, utrpěl zlomeniny krčních obratlů od C4 po C7, měl narušenou míchu a ochrnul. V té době dvaadvacetiletý mladík nehýbal nohama ani rukama, jen ležel. Petr si však ze svého sportovního života odnesl víru v úspěch, odhodlání, vytrvalost a pevnou vůli.

„Nikdy jsem si nemyslel, že nedokážu zase chodit, hýbat se,“ říká dnes s úsměvem.

A čekalo jej opravdu hodně houževnaté práce s jeho tělem, hodiny rehabilitace i bolesti. Za to již dnes může sedět na vozíku, dokonce podle možností hýbe rukama.

Jeho cesta k současnému stavu od ochrnutí vedla přes různá rehabilitační zařízení v republice i v Německu, kde se mu úraz při utkání stal. Nakonec jej přivedla ke koučce, trenérce vývojové kineziologie Darině Kabardině.

Jejich spolupráce začala přinášet pokroky. Darina i Petr jsou přesvědčení, že motorem jejich úspěchu je síla a víra v radost z pomoci, kterou dávají dál. I Darina zažila, jaké to je být ochrnutý, přesto toto období překonala.

„Musela jsem hledat nový styl, jak komunikovat se svým tělem,“ prozradila Deníku zakladatelka neziskové organizace Přátelé MILI FEST z.s. A tato organizace nejen pomáhá, ale organizuje nejrůznější akce a benefice.

A protože je Darina ve spojení se zlínskou Martinou Lerlovou, která za Zlín pořádá ve městě nejrůznější kulturní a společenské akce, tak skvělý nápad byl zanedlouho na světě. Pouť Všichni na zámek.

„Vlastně to znamená, že Péťa Křepelka hledá klíč ke svému zámku, což je jeho tělo. A že já jsem kdysi ten klíč také našla, protože jsem byla i já paralyzovaná. Takže akce Všichni na zámek byla pouť. Já jsem vyšla z Bohumína a Péťa z Kladna do Zlína, kde jsme se sešli,“ přiblížila Darina.

Podle ní nebylo vůbec lehké trasu naplánovat, protože ji Petr chtěl absolvovat na vozíku. Petr Křepelka vyrazil 2. září z Kladna na vozíku a Darina pěšky z Bohumína. Společně se pak sešli ve Zlíně v sobotu 4. září na Leštínském festivalu.

Síla vůle

Do této akce se zapojily společnosti a organizace z celé republiky, její výtěžek tak bude věnován opět potřebným.

Podle Dariny Kabardiny cílem této cesty bylo to, že se Petr rozhodl dělat dobro.

„Protože jsme zjistili, že když pomáhá, tak se mu rychleji regeneruje tělo a uzdravuje se. A tou silou vůle, kterou v sobě má jako správný hokejista, dokáže nastartovat buněčnou paměť těla. Takže jsem se rozhodla do toho jít,“ zmínila koučka Darina.

Připojila se i organizátorka Lešetín festu Zlín Zuzana Baťová, která akci zaštítila. V rámci této akce představovali zlínští berani nové dresy. Jeden z nich všichni podepsali a věnovali na Lešetín festu Petrovi. Jak s ním bude naloženo dál, zatím Petr neví.

„Uvidíme, budeme se snažit vybrat někoho, komu to prospěje dál. Zatím je brzo, většinou to vyplyne z určité situace,“ usmál se Petr Křepelka. Podle něj se celá akce skvěle vydařila.

„Povedlo se to, počasí krásné, super, že dorazili kluci, děkuji za dres, vážím si toho,“ vzkázal zlínským beranům rytíř z Kladna.