Milé překvapení si připravila pro fanoušky obsluha. Nápoje i jídlo roznáší v tričkách s národní vlajkou. „Přinesl jsem holkám hokejové dresy, ale nechaly si udělat speciální trička s národní vlajkou," pousmál se jeden z majitelů Canada Pub Petr Šenkeřík.

Mezi hosty nechybí ani Slováci, jsou to hlavně studenti Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

„Fandím oběma týmům. Ať to bude vítězství, nebo prohra, s kamarády to zapijem," zasmál se Natay Páško. Do slovenské brány padá první gól a v rohu štamgastů se ozývá snad nehlasitější projev radosti.

„Vsadil jsem na Slováky, že prohrajeme 0:2," přiznal se Gustav Dospíšil. Má prý vyzkoušené, že když vsadí na soupeře, tak národní tým vyhraje. „Už se těším, jak si vsadím na Američany," řekl a šel slavit právě vstřelený druhý gól Čechů.

Česko vede 3:0 a Roman Červenka střílí další gól. Fanoušci se doslova dostávají do varu. „Češi, Češi!" skanduje hospoda. Slováci pískají, ale o rivalitě nemůže být řeč. Je to spíše štengrovačka, ozývá se smích. A přichází obrovská radost Slováků. První gól do české brány.

„Věříme, že to naši ještě otočí a vyhrajeme 5:4," tipují po druhé třetině Slovenky Veronika a Viktorie, které ve Zlíně studují. Toho se ale nakonec nedočkaly. Do čtvrtfinále postupují s výsledkem 5:3 Češi. „Hoši, děkujem!" ozývá se celou restaurací a Češi se Slováky zpívají společně „Česko Slovensko". „Dobře to dopadlo," pochvaluje si jeden z majitelů Petr Šenkeřík.

Fanoušek říkající si Bobo si však dnešní výhrou s USA moc jistý není. „Je to druhý nejlepší tým na světě. Uvidíme."

Hokejová legenda Králík seděla u televize. Aby nebyl cítit kouřem

Jiří Králík

Jiří Králík sledoval zápas českého národního týmu se Slovenskem v pohodlí domova. Nesnáší totiž zakouřené prostředí, a po návratu by tak dle svých slov musel celou garderobu hodit do pračky.

Zápas sledoval i přesto, že to na něj působilo trochu nepříjemně. Jako brankář hrával totiž ještě za Československo. A má za to, že by Češi a Slováci měli hrát spíše společně než proti sobě.

„Každopádně jsem věřil v úspěch Čechů. Výkon našeho týmu, pominu-li zápas se Švédskem, nebyl špatný. Navíc máme kvalitní brankáře, kteří umí tým podržet," hodnotí někdejší olympionik.

Jeden z legendárních hokejových brankářů, který má už úspěšnou kariéru za sebou, začínal na zlínské přehradě s bruslemi na kličku. K hokeji ho to táhlo odmalička, protože měl živý příklad v rodině. Jeho otec hrával za Spartak Gottwaldov.

Oproti jiným malým chlapcům, kteří chtěli góly hlavně střílet, on je chtěl chytat a sám se cpal do branky. Dnes když zahlédne malé chlapce hrát hokej na zamrzlém plácku, si řekne, že možná tam někde mezi nimi roste budoucí slavný reprezentant.

Sám už hokejovou dráhu pověsil na hřebík, ale zkušenosti předává mladším. (buč)

Český hokejový tým si dnes zahraje od 18 hodin s Američany o postup do semifinále

Soči - Zápas, který si včera nechal ujít málokdo. O postup do čtvrtfinále bojovaly týmy, které kdysi tvořily jedno mužstvo. Po první třetině se radovali Češi, když nad Slováky vyhrávali s převahou 3:0. Nadšení pokračovalo i ve druhé části hry, kdy padly dva góly jeden do české, další do slovenské brány. Zápas začal být napínavý ve třetí třetině, kdy byl Slováků doslova plný led. Radovat se nakonec mohli Češi s výhrou 5:3. Náš tým postupuje na olympiádě do čtvrtfinále a dnes si zahraje s týmem ze Spojených států. Účast v semifinále je na dosah.