Ve čtvrtek proto byla uzavřena PSG Aréna, kde hokejové tréninky probíhaly. Na řadu přišla desinfekce ploch tohoto stadionu i nařízená opatření z Krajské hygienické stanice Zlínského kraje (KHS ZK)

„Týmu dorostu byla nařízena karanténa, včetně provedení odběru na onemocnění COVID-19,“ přiblížila za KHS ZK tisková mluvčí Vendula Ševčíková.

Zdůraznila, že opatření se týkají pouze hráčů dorostu.

„Je zřejmé, že nyní hokejisté, kteří jsou v karanténě nemohou trénovat ani hrát zápasy do ukončení karanténních opatření,“ vysvětlila důsledky nařízení krajských hygieniků.

Smutní a zklamaní

Co se týká mimořádných opatření v případě prokázání nákazy u dalších hráčů, zda například bude stánek zlínského hokeje v souvislosti s tím uzavřen, je podle Venduly Ševčíkové předčasné vyvozovat.

„To nemůžeme říct, situaci monitorujeme. Probíhá testování hráčů dorostu, výsledky budeme znát nejspíš až po neděli,“ uvedla Vendula Ševčíková.

„Jsme z toho smutní a zklamaní. Hlavně kluci. Strašně se na led těšili a covid nás takto zabrzdil. Nedá se ale nic dělat, zdraví je priorita,“ komentoval covidovou stopku zlínského hokejového dorostu trenér Tomáš Jankovič.

Doplnil, že teprve výsledky provedených testů budou směrodatné pro jejich hokejovou přípravu.

Zda po karanténě opět nastoupí na tréninky nebo v souvislosti s ohledem na jejich stav jim bude nastaven individuální tréninkový plán.

„Doufám, že kluci budou v pořádku,“ věří trenér Tomáš Jankovič.

„Pokud se neukáže, že nakažených je víc, tak se jede dál,“ doplnil manažer mládeže Tomáš Valášek.

Podle něj po důkladné desinfekci PSG Arény budou tréninky ostatních probíhat.

„Musíme si s tím poradit,“ míní Tomáš Valášek.

„Pro dnešek (čtvrtek, pozn. red.) platí, že se na PSG Aréně ruší všechny tréninky,“ uvedl mluvčí klubu Roman Ordelt s tím, že v pondělí začínají navíc přípravu na ledě i hráči A týmu zlínských beranů.

„Čekáme co přinesou další dny a jak dopadnou testy dorostu. Zatím jsou jejich přípravné utkání odloženy,“ doplnil Roman Ordelt.

Stále ve střehu

Vrásky na čele mají však i v jiných klubech.

„Jsme stále ve střehu. Co se týká desinfekce a zvýšených hygienických opatření, tak se od jara u nás nic nezměnilo,“ uvedl sportovní manažer pro mládež fotbalového FC Fastav Zlín Marek Kalivoda.

I oni jsou v případě covidového omezení připravení na individuální tréninkové plány hráčů.

„Na zvýšené hygienické opatření dbají i v klubu 1. FC Slovácko.

„Ovšem hráče máte pod kontrolou jen část dne,“ připomíná mluvčí klubu Marek Jurák.

Ve Vlčnově ani v Hradišti nepřibyli nakažení
Co se týká celkové situace ve Zlínském kraji, přichází ale od krajských hygieniků dobrá zpráva. Od včerejška ve Vlčnově, Uherském Hradišti ani v Rožnově pod Radhoštěm nepřibyli žádní pozitivně testovaní na covid-19.

Aktuálně je potvrzeno onemocnění covid-19 u 12 osob ze Zlínska, 13 ze Vsetínska, 7 z Kroměřížska a 49 osob z Uherskohradišťska.

Podle statistiky krajské hygieny onemocnělo od vypuknutí pandemie v březnu celkem ve Zlínském kraji celkově 452 osob, 368 z nich se vyléčilo a tři lidé zemřeli.