I když je totiž lovecká sezona už v plném proudu, houbařům ani turistům prý žádné nebezpečí nehrozí. Stejně tak se podle odborníků není třeba znepokojovat kvůli případnému nadměrnému výskytu divočáků, kteří se v těchto dnech rádi schovávají v kukuřičných polích.

„Ve srovnání s loňským rokem je letos počet selat mnohem vyšší, jelikož byla relativně mírná zima. Nejvíce se teď černá zvěř drží v oblasti Hostýnských vrchů,“ míní za myslivce z Hostýnska František Durďák.
Stejný názor sdílí i jeho kolega Jindřich Klíma, který hovoří za chvalčovské nimrody.

Více než loni je letos divočáků, rádi se před horkem ukrývají v kukuřici

„Žádný problém ale s divočáky zatím nemáme. Kromě zmíněného regionu se zvěř také hromadně drží v oblasti Střílek, kde prý byly viděny skupiny i několika desítek divočáků,“ podotkl Klíma s tím, že sám byl přitom v minulých dnech dvakrát na čekané a na žádného divočáka nenarazil.
Relativní klid je podle jednatele kroměřížských myslivců Jana Buksy i v blízkosti Kroměříže.

„Před houbaři či pěšími turisty se tato zvěř nyní nejraději skrývá v kukuřici, kde není takové horko jako na přímém sluníčku,“ vysvětlil Buksa.
Spárkatá zvěř, do níž se mimo jiné řadí i zmínění divočáci, selata a bachyně, je od 1. srpna opět středem zájmu mysliveckých lovců.

„První srpnový den je zlomové datum, kdy začíná lovecká sezona. Do té doby byla dospělá černá zvěř či mufloni hájeni,“ informoval Buksa. „Od 16. srpna se pak smí lovit také daňci. Dříve ne, jejich paroží by ještě nebylo vyzrálé,“ varoval Durďák.
Myslivci soudí, že lidé by se neměli bát, žádná nehoda podle nich nehrozí. „Veřejnost to zpravidla nezaznamená, ani v minulosti v tomto období se nebylo čeho obávat,“ poznamenal František Durďák.